Παναργειακός – Πανιώνιος 0-3 στο ΔΑΚ Άργους

0
553
Παναργειακός

Παναργειακός- Πανιώνιος σήμερα στο ΔΑΚ Άργους στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ εθνικής κατηγορίας.

Στο πρώτο 45λεπτο ο Πανιώνιος είχε την κατοχή της μπάλας και όσο περνούσε ο χρόνος ανέβαζε την πίεση του και δημιουργούσε ευκαιρίες προς την εστία των γηπεδούχων.

Οι κυανέρυθροι πάρολιγο ανοίξουν το σκορ, όταν στο 29′ ο Τσίπρας από κοντά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 70′ ο Γεωργούσης από πλάγια δεξιά, έκανε  σουτ, και η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

Πέντε λεπτά αργότερα οι κυανέρυθροι κατάφεραν έκαναν το 1-0 μετά από επίθεση διαρκείας, ο Πίσπας από κοντά σκόραρε και έβαλε και μπήκε το γκόλ.

Στο 88′ ο Καλύβας κέρδισε πέναλτι, ο Γροντής το εκτέλεσε και ο Πανιώνιος ουσιαστικά κλείδωσε τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα. Στις καθυστερήσεις  ο Πίσπας βγήκε σε θέση τετ α τετ, και με πλασέ έγραψε για τον Πανιώνιο με 3-0!

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Βλάχος, Πατσιαβούρας, Σακελλαρόπουλος, Καπετανάκης, Πλαστουργός, Καμπεράι (15′ Θεοδοσιάσης), Παιδάκης, Άρμπερ, Φλώρος, Τσιράκης, Βήτος.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Αντωνόπουλος, Καρδάμης (61′ Ζούλιας), Διονέλλης (80′ Μερτύρης), Καλύβας, Μπρέγκου (61′ Μούντριχας), Ρέντζης (46΄ Γεωργούσης), Πίσπας, Γροντής, Τσίπρας (78′ Παπαδάκης), Γκότοβος, Στούπης.