Χάντμπολ: Με Δούκα εκτός ξεκινάει στις 19/9 ο Διομήδης Άργους

0
232

 

Στα γραφεία της Ομοσπονδίας Χειροσφαιρίσεως Ελλάδος πραγματοποιήθηκε σήμερα το μεσημερι, η κλήρωση των πρωταθλημάτων Handball Premier και Α1 Γυναικών, περιόδου 2020-2021.

 

Λόγω της υγειονομικής κατάστασης και για την αποφυγή της διασποράς του Covid-19 η κλήρωση έγινε κεκλεισμένων των θυρών, με όλα τα προβλεπόμενα μέτρα και την παρουσία μόνο των απαραίτητων παραγόντων και στελεχών από πλευράς Ομοσπονδίας.

Μετά τα επιβεβαιωμένα κρούσματα Covid-19 που παρουσιάστηκαν στον Ιωνικό ΝΦ, η ΔΕΠ/ΟΧΕ αποφάσισε να δοθεί ειδικός κλειδάριθμος, ώστε η ομάδα της Νέας Φιλαδέλφειας να έχει ρεπό στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, προκειμένου να υπάρξει επιπλέον χρόνος για την ανάρρωση των νοσούντων, αλλά και την ομαλή ολοκλήρωση της προετοιμασίας του συλλόγου.

Το πρόγραμμα της Handball Premier 2020-2021

1ος όμιλος

19.09.2020 1η Αγωνιστική

– 8η Αγωνιστική 14.11.2020

Α.Σ.Ε. Δούκα-Διομήδης Άργους

Σαλαμίνα-Άρης Νίκαιας

Α.Ε.Κ.-Ολυμπιακός

 

26.09.2020 2η Αγωνιστική

– 9η Αγωνιστική 21.11.2020

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Α.Σ.Ε. Δούκα

Διομήδης Άργους-Σαλαμίνα

Άρης Νίκαιας -Α.Ε.Κ.

 

03.10.2020 3η Αγωνιστική

– 10η Αγωνιστική 28.11.2020

Σαλαμίνα-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

Α.Ε.Κ.-Διομήδης Άργους

Ολυμπιακός -Άρης Νίκαιας

 

07.10.2020 4η Αγωνιστική

– 11η Αγωνιστική 05.12.2020

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Α.Ε.Κ.

Α.Σ.Ε. Δούκα-Σαλαμίνα

Διομήδης Άργους-Ολυμπιακός

 

10.10.2020 5η Αγωνιστική

– 12η Αγωνιστική 12.12.2020

Ολυμπιακός-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

Α.Ε.Κ.-Α.Σ.Ε. Δούκα

Άρης Νίκαιας -Διομήδης Άργους

 

17.10.2020 6η Αγωνιστική

– 13η Αγωνιστική 19.12.2020

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Άρης Νίκαιας

Α.Σ.Ε. Δούκα-Ολυμπιακός

Σαλαμίνα-Α.Ε.Κ.

 

24.10.2020 7η Αγωνιστική

– 14η Αγωνιστική 30.12.2020

Διομήδης Άργους-Ιωνικός Ν. Φ.

Άρης Νίκαιας-Α.Σ.Ε. Δούκα

Ολυμπιακός – Σαλαμίνα

 

2ος όμιλος

19.09.2020 1η Αγωνιστική

– 8η Αγωνιστική 14.11.2020

Φαίακας Κέρκυρας-Γ.Σ. Δράμα

Φίλιππος Βέροιας-Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας

Π.Α.Ο.Κ.-Αερωπός Έδεσσας

 

26.09.2020 2η Αγωνιστική

– 9η Αγωνιστική 21.11.2020

Ζαφειράκης Νάουσας-Φαίακας Κέρκυρας

Γ.Σ. Δράμα -Φίλιππος Βέροιας

Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας-Π.Α.Ο.Κ.

 

03.10.2020 3η Αγωνιστική

– 10η Αγωνιστική 28.11.2020

Φίλιππος Βέροιας-Ζαφειράκης Νάουσας

Π.Α.Ο.Κ.-Γ.Σ. Δράμα

Αερωπός Έδεσσας -Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας

 

07.10.2020 4η Αγωνιστική

– 11η Αγωνιστική 05.12.2020

Ζαφειράκης Νάουσας-Π.Α.Ο.Κ.

Φαίακας Κέρκυρας-Φίλιππος Βέροιας

Γ.Σ. Δράμα-Αερωπός Έδεσσας

 

10.10.2020 5η Αγωνιστική

– 12η Αγωνιστική 12.12.2020

Αερωπός Έδ.-Ζαφειράκης Νάουσας

Π.Α.Ο.Κ.-Φαίακας Κέρκυρας

Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας-Γ.Σ. Δράμα

 

17.10.2020 6η Αγωνιστική

– 13η Αγωνιστική 19.12.2020

Ζαφειράκης Νάουσας-Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας

Φαίακας Κέρκυρας-Αερωπός Έδ.

Φίλιππος Βέροιας-Π.Α.Ο.Κ.

 

24.10.2020 7η Αγωνιστική

– 14η Αγωνιστική 30.12.2020

Γ.Σ. Δράμα -Ζαφειράκης Νάουσας

Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας-Φαίακας Κέρκ

Αερωπός Έδ.-Φίλιππος Βέροιας