Α1 Αργολίδας: Εύκολα επικράτησε στο β’ μέρος ο Πόρος του Αργοναύτη με 4-1

0
431

Εύκολα τελικά στο δεύτερο ημίχρονο ο Πόρος επικράτησε του Αργοναύτη με το ευρύ 4-1, καθώς προηγήθηκε με 2-0 στο 35′ και στο 37′.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα, είχαν και σύμμαχο έως ένα σημείο τον αέρα και έψαξαν το γκολ, ενώ ο Αργοναύτης προσπαθούσε να βγει στις αντεπιθέσεις.

Στο 6′ σουτ του Δεϊμέζη από μπαλιά του Ζώρα, ελάχιστα έξω.
Στο 25′ σουτ του Ζώρα δεν είχε και πάλι τύχη.

Ο Αργοναύτης βγήκε δύο φορές από τα πλάγια με τον Χαϊμάνη αλλά δεν πλάσαρε έξω. Ένα ακόμη γύρισμα του Χαϊμάνη δεν τελείωσε καλά ο Λιαγκρής.

Στο 35′ ο Στάικος έσπασε από δεξιά το οφσάιντ, από κάθετη του Α.Πάνου, πλάσαρε και
πέτυχε το 1-0.

Και πριν καν προλάβει να συνέλθει ο Αργοναύτης, στο 37′ με σουτ του Ρούσσου έξω από την περιοχή το 2-0.

Στο 45′ μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Πόρου από τον Ασπιώτη, ο Χαϊμάνης πέρασε την μπάλα πάνω από τον Τζάνο και το 2-1.

Οι καιρικές συνθήκες έγιναν χειρότερες στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αργοναύτης προσπάθησε να πιέσει πιο ψηλά, όμως νωρίς έχασε με τραυματισμό τον Μπόμπο, με αποτέλεσμα έτσι να καταστεί ευάλωττος στις αντεπιθέσεις των γηπεδούχων που πέτυχαν άλλα δύο γκολ.

Στο 47′ καλό σουτ του Ρούσσου πέρασε ελάχιστα έξω.