Στίβος: Στήριξη της Ομοσπονδίας στην ομάδα 4Χ400 μ. γυναικών

0
159

 

Τη στήριξη της στην ομάδα 4Χ400 μ. των γυναικών εξέφρασε ο ΣΕΓΑΣ, στη διάρκεια συνάντησης που είχε ο εθνικός προπονητής Γιάννης Κουτσιώρας με τα μέλη της ομάδας και τους προπονητές τους.

 

Το παρών έδωσε και ο πρόεδρος του ΣΕΓΑΣ Κώστας Παναγόπουλος, ο οποίος παρότρυνε τις αθλήτριες να συνεχίσουν και να εντείνουν τις προσπάθειες τους, την οποία θα στηρίξει η ομοσπονδία, αφού φαίνεται πως είναι η μόνη ομάδα σκυταλοδρομίας που μπορεί να διεκδικήσει πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.

Στη συγκέντρωση, που έγινε στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, βρέθηκαν οι αθλήτριες Μαρία Μπελιμπασάκη, Ελπίδα Καρκαλάτου, Ευαγγελία Ζυγόρη και Άρτεμις Αναστασίου.
Μέλη της ομάδας είναι ακόμη οι Ειρήνη Βασιλείου και Δέσποινα Μουρτά, που βρίσκονται στις ιδιαίτερες πατρίδες τους, η Κορίνα Πολίτη που έτρεχε στα προκριματικά των 200 μ., αλλά και η Δήμητρα Γναφάκη, που σπουδάζει στις ΗΠΑ.

Η ομαδική προσπάθεια θα ξεκινήσει με τις παραπάνω αθλήτριες και θα διαμορφωθεί στην πορεία της σεζόν. Ήδη ο εθνικός προπονητής Γιάννης Κουτσιώρας συζήτησε με τους προπονητές τον αρχικό σχεδιασμό της προετοιμασίας.

 

 34ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου

Με αρκετά δυνατά ονόματα να είναι εκτός δράσης, τόσο γιατί εξ αρχής επέλεξαν να
αφήσουν τις διοργανώσεις του κλειστού όσο και γιατί επέλεξαν να το κάνουν στη
πορεία ύστερα από την αναβολή του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος κλειστού, το βάρος
έπεσε σε μια σειρά νεότερων αθλητών και αθλητριών, αλλά και στα βαριά πυροβολικά
που εξ αρχής είχαν κλείσει θέση στη διοργάνωση.

Ένας από αυτούς ήταν ο Μίλτος Τεντόγλου (ΓΣ Κηφισιάς) που έγινε ο δεύτερος άλτης
φέτος στον κόσμο και ο κορυφαίους της Ευρώπης. Με 8,26 μ. αλλά και τρία άλματα
πάνω από τα 8,00 μ., ο άλτης του Γιώργου Πομάσκι έδειξε πως είναι στη σωστή
κατεύθυνση ενόψει των διοργανώσεων του ανοιχτού εκεί όπου θα διεκδικήσει τη
διάκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες.
Σε τροχιά μεγάλων διοργανώσεων έδειξε πως είναι και η Ελένη Πόλακ (ΑΟ Μεγάρων),
που επικράτησε στο επί κοντώ με 4,60 μ. και παράλληλα είχε εξαιρετικά άλματα στα
4,70 μ., που θα της έδιναν από νωρίς στη χρονιά μια θέση στους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Μία από τις σταθερές αξίες και του φετινού πρωταθλήματος, ήταν ο Κώστας Δουβαλίδης
(ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος), που με 7.67 έκλεισε ιδανικά μια επιτυχημένη
σεζόν.

Κάτι ανάλογο ισχύει και για την Ελισάβετ Πεσιρίδου (ΑΟ Κάλλιστος), που ολοκλήρωσε
τη σεζόν με 8.16, ρεκόρ σεζόν και επίδοση που θα αποτελούσε όριο για το Παγκόσμιο
κλειστού, αν και εφόσον αυτό διεξαγόταν.

Η Κωνσταντίνα Γιαννοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς) ήταν η αθλήτρια με το δεύτερο νταμπλ και
με νίκες σε 800 μ. και 1.500 μ., κάτι που κατάφερε να κάνει άλλη μία φορά στο
παρελθόν. Η Γιαννοπούλου έχει στην κατοχή της από τρεις νίκες στα 800 μ. και 1.500
μέτρα.
Η Ναυπλιώτισσα αθλήτρια δήλωσε: «Πέτυχα το 2ο νταμπλ στον κλειστό στίβο, 800 και 1.500μ στο ίδιο πρωτάθλημα και αυτό με κάνει χαρούμενη. Γενικά είμαι σταθερή στις επιδόσεις μου αλλά περιμένω να «βγει» κάτι παραπάνω. Ελπίζω να έρθει στον ανοιχτό αυτό το κάτι παραπάνω. Θέλω να συγχαρώ την Έλλη Δεληγιάννη για το πανελλήνιο ρεκόρ Κ20 που πέτυχε στην κούρσα και τις εύχομαι καλή συνέχεια».

 

Στη διάρκεια του διημέρου σημειώθηκαν τρία πανελλήνια ρεκόρ μικρότερων κατηγοριών
από τρία ταλαντούχα κορίτσια. Η Αναστασία Ντραγκομίροβα (ΑΣ Κένταυρος) με 4.081 β.
και παρά το ανήκει στην κατηγορία Κ18 πέτυχε πανελλήνιο ρεκόρ Κ20. Πανελλήνιο ρεκόρ πέτυχε την δεύτερη ημέρα των αγώνων και η Έλλη Δεληγιάννη (ΣΑΚΑ) στα 800 μ. με 2.07.23 και παράλληλα επιβεβαίωσε και το όριο για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κ20.

Η Πολυνίκη Εμμανουηλίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) πέτυχε πανελλήνιο ρεκόρ στα
60 μ. Κ18 με 7.52.

Ο Ολυμπιακός έφτασε στις 10 νίκες στους Άνδρες, ενώ στις Γυναίκες η νίκη πήγε στην ομάδα του ΓΣ Κηφισιάς, που  έφτασε στις τέσσερις στην ιστορία της διοργάνωσης.

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

60Μ
1.ΓΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ- ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 7.47
2.ΣΑΜΑΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ – ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 7.51
3.ΣΑΡΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ -ΕΛΕΥΘ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 7.55

200Μ
1.ΠΟΛΙΤΗ ΚΟΡΙΝΑ – ΓΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ  24.13
2.ΓΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ – ΚΑΜΕΙΡΟΣ           24.42
3.ΚΟΛΟΜΕΙΤΕΒΑ ΣΑΝΤΑ -ΚΥΠΡΟΣ   24.55

400Μ
1.ΚΑΡΚΑΛΑΤΟΥ ΕΛΠΙΔΑ-ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 54.71
2.ΖΥΓΟΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ -ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ              55.87
3.ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ- Π.Α.Ο.Κ.                 56.31
4.ΚΙΑΦΑ ΑΝΝΑ -ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ                        56.56
5.ΓΕΡΑΣΗ ΙΡΙΣ – ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ          57.84
6.ΠΕΤΣΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΑ- ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ             58.52
7.ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΕΛΕΝΑ – ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ         59.32

800Μ
1.ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ – ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2:06.69
2.ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΕΛΛΗ- ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ   2:07.23
3.ΚΥΝΑΤΙΔΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ – ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ             2:13.29

1500Μ
1.ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ – ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 4:25.44 9
2.ΔΟΒΡΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ – ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                4:33.35 7
3.ΧΡΥΣΑΕΙΔΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ         4:38.15

3000Μ
1.ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 9:24.48 9
2.ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΥ, ΖΩΗ- ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 9:45.87 7
3.ΔΟΒΡΟΥ, ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ- ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 10:00.75

60Μ ΕΜΠΟΔΙΑ
1.ΠΕΣΙΡΙΔΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ-ΑΟ ΚΑΛΛΙΣΤΟΣ         8.16
2.ΣΑΜΑΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ -ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ   8.38
3.ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ, ΣΟΦΙΑ 22 ΟΚΑ ΚΑΒΑΛΑΣ         8.90

3000Μ ΒΑΔΗΝ
1.ΝΤΡΙΣΜΠΙΩΤΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙ 12:28.22
2.ΚΟΥΡΚΟΥΤΣΑΚΗ, ΕΥΣΤΑΘΙΑ – ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 13:32.32 7
3.ΑΛΙΚΑΝΙΩΤΗ, ΣΟΦΙΑ – ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 13:35.03

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ
1.ΖΑΚΚΑ ΙΩΑΝΝΑ-ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 1.84
2.ΡΕΤΖΙΟΥ ΑΘΗΝΑ -ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1.82
3.2.ΜΑΛΤΑΜΠΕ ΔΕΣΠΟΙΝΑ- ΑΜΕΙΝΙΑΣ Π 1.78

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ
1.ΠΟΛΑΚ ΕΛΕΝ-ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ 4.60
2.ΒΑΓΕΝΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 4.14
3.ΡΕΤΣΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΑΜΕΙΝΙΑΣ Π 4.07

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ
1.ΚΟΡΕΝΕΒΑ ΟΞΑΝΑ-ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 6.10
2.ΚΟΥΤΣΑΛΙΑΡΗ ΕΛΕΝΗ-ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ 6.05
3.ΓΚΟΓΚΑ, ΑΝΤΡΙΑΝΑ-ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ 5.88

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ
1.ΚΑΡΥΔΗ, ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ -ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ ΓΣ 13.53m
2.ΑΛΒΕΡΤΣΙΑΝ, ΚΡΙΣΤΙΝΑ – ΕΛΕΥΘ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 12.93m
3.ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΝΕΦΕΛΗ – ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 12.45m

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ
1.ΚΑΙΣΙΔΟΥ, ΣΟΦΙΑ -ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 14.80m
2.ΜΩΥΣΙΔΟΥ, ΧΡΥΣΗ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 14.32m
3.ΜΑΓΚΟΥΛΙΑ ΜΑΡΙΑ – ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ  14.05m

ΠΕΝΤΑΘΛΟ
1.ΝΤΡΑΓΚΟΜΙΡΟΒΑ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 4081
2.ΛΟΓΔΑΝΙΔΟΥ, ΝΙΚΟΛΕΤΑ-ΓΕ ΝΑΟΥΣΑΣ            3506
3.ΗΡΑΚΛΕΟΥΣ, ΧΑΡΙΘΕΑ-ΚΥΠΡΟΣ                      3267

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 4Χ400Μ
1.ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 3:56.75 (ΣΥΚΟΚΗ-ΖΥΓΟΡΗ-ΑΡΣΕΝΟΥ-ΠΕΤΣΑ)
2.ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 4:07.67 (ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΤΗ-ΔΕΔΕ-ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΥ-ΓΕΡΑΣΗ)
3.ΑΘΛΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ-ΔΡΑΠET 4:17.96 (ΣΟΛΔΑΤΟΥ-ΤΣΙΩΠΟΥ-ΡΟΥΛΙΑ-ΚΟΜΝΗΝΟΥ)
4.ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 4:33.76 (ΜΠΟΓΔΑΝΗ-ΞΕΝΑΚΗ-ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ-ΧΟΥΔΕΛΟΥΔΗ)

ΑΝΔΡΩΝ
60μ.
1.ΖΗΚΟΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ -ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 6.67
2.ΔΟΥΒΑΛΙΔΗΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ -ΕΛΕΥΘ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 6.80
3.ΧΡΥΣΑΦΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 6.82

200μ
1.ΤΡΙΒΥΖΑΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 21.37
2.ΔΟΥΚΑΤΕΛΗΣ, ΣΠΥΡΙΔΩΝ-ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ ΓΣ 21.90
3.ΛΕΚΚΟΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΣ- ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 21.93

400μ
1.ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ, ΠΕΤΡΟΣ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 48.77
2.ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ, ΙΩΑΝΝΗΣ- ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 49.25
3.ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ, ΑΝΔΡΕΑΣ- ΑΟ ΕΡΜΗΣ 49.52

800μ
1.ΚΟΤΙΤΣΑΣ, ΧΡΗΣΤΟΣ- ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1:50.65
2.ΚΕΡΑΜΑΣ, ΕΡΑΛΝΤΟ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 1:52.03
3.ΛΑΓΟΣ, ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ- ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 1:52.12

1500μ
1.ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ, ΑΝΔΡΕΑΣ -ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ 3:47.20
2.ΠΑΠΟΥΛΙΑΣ, ΧΡΗΣΤΟΣ- ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 3:59.62
3.ΣΟΥΚΟΥΛΗΣ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ -ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 3:59.91

3000 μ.
1.ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ, ΑΝΔΡΕΑΣ -ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ 8:09.21
2.ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ, ΜΑΡΙΟΣ -ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 8:16.55
3.ΦΡΑΓΚΟΥ, ΝΙΚΟΛΑΣ -ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 8:25.57

60μ. εμπόδια
1.ΔΟΥΒΑΛΙΔΗΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – ΕΛΕΥΘ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 7.67 9
2.ΧΙΝΤΑΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ -Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣ 8.17
3.ΦΙΛΑΝΔΑΡΑΚΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΣ- ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 8.23

5000 βάδην
1.ΒΑΙΤΣΗΣ, ΙΩΑΝΝΗΣ -ΙΛΙΣΣΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 21:15.31
2.ΜΟΡΤΖΑΚΗΣ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 21:59.63
3.ΝΤΕΝΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-ΑΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 22:42.50

Σκυταλοδρομια 4χ400
1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ A 3:22.09  (ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ, ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ, ΔΡΙΤΣΑΣ
2.Ο.Φ.Η. A 3:23.03  (ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ, ΕΡΓΑΣ, ΤΖΑΤΖΑΡΑΚΗΣ, ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ)
3.ΒΕΛΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ A 3:24.92  (ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΠΕΤΡΟΓΚΩΝΑΣ, ΠΙΤΤΑΡΟΚΟΙΛΗΣ, ΤΑΜΠΟΥΡΟΓΛΟΥ)

Άλμα σε ύψος
1.ΜΠΑΝΙΩΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 2.16m
2.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 2.16m
3 .ΜΕΡΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ – ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΑΣ ΕΡΜΗΣ 1877 2.16m

Επί κοντώ
1.ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ, ΘΕΟΔΩΡΟΣ- ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 5.30m
2.ΓΚΟΥΤΗΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ -ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 5.20m
3.ΧΥΤΑΣ, ΣΩΤΗΡΙΟΣ -ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛ 5.10m

Άλμα σε μήκος
1.ΤΕΝΤΟΓΛΟΥ, ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ- ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 8.26m
2.ΚΑΨΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΣ -Α.Ε.Κ 7.44m
3.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ -ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 7.29m

Άλμα τριπλούν
1 139 ΤΣΙΑΜΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 16.31m

2 251 ΠΑΝΤΑΖΗΣ, ΑΝΔΡΕΑΣ – ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ 16.16m
3 357 ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΣ – ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛ 16.08m

Σφαιροβολία

1.ΛΑΤΙΦΛΛΑΡΙ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ-ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 19.20m
2ΜΟΥΖΕΝΙΔΗΣ, ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 19.19m

3.ΖΩΤΟΣ, ΚΥΡΙΑΚΟΣ – ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 18.21m

Επταθλο
1 . ΚΡΥΟΥΚΩΒ ΕΛΒΙΣ -ΚΥΠΡΟΣ                           5493
2.ΑΝΔΡΕΟΓΛΟΥ, ΑΝΤΩΝΙΟΣ- ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ          5232

3. ΚΙΑΦΑΣ, ΜΙΧΑΗΛ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 4992

Σύλλογοι γυναικών
1.ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ                      67.5
2.ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                     46
3.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 27
4.ΑΟ ΚΑΛΛΙΣΤΟΣ                   22
5.ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ               20
6.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                 19.5
7.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ             18
7.ΕΛΕΥΘ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ            18
9.ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009                 16
10.ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ       14
10.ΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΜΕΙΝΙΑΣ 14
10.ΙΛΙΣΣΟΣ ΑΘΗΝΩΝ            14
13.ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ             13
14.ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ                12
14.ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ                   12
16.ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ      11
17.ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ                10
18.ΓΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                  9
18.ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ                  9
18.ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ                9

Σύλλογοι Ανδρών
1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ         64
2.ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ                 32
3.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ            22
4.ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ ΓΣ           21
5.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ  19
5.ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ                 19
7.ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ           18
8.ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ  17
8.ΕΛΕΥΘ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ       17
10.ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ            16