Το 34ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών- Γυναικών θα γίνει την Παρασκευή (28/2) και το Σάββατο (29/2) στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας. Συνολικά δηλώθηκαν να συμμετάσχουν 769 Άνδρες και Γυναίκες, από σωματεία όλης της χώρας.

 

Οι αγώνες θα μεταδοθούν ζωντανά από την ΕΡΤ την Παρασκευή στο ErtSports από τις 19.00 έως τις 20.30 και το Σάββατο από την ΕΡΤ3 από τις 18.00 έως τις 19.30, αλλά και από την ΕΡΑ σπορ με μεταδόσεις καθ’ όλη τη διάρκεια και των δύο απογευματινών προγραμμάτων.

Στις γυναίκες ο ΣΔΥ Αργολίδας συμμετέχει με την Ελπίδα Καρκαλάτου στα 60, στα 200 και στα 400μ. Στην σκυταλοδρόμια μαζί με την Καρκαλάτου έχουν δηλωθεί οι Γεωργαλά, Ντόκου, Ξενοπανάγου, Αργιανά, Πυργάκη.

 

Οι συμμετοχές στα αγωνίσματα

60μ.:

ΣΑΜΑΝΗ- ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚ. 7.34

ΓΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΚΑΜΕΙΡΟΣ 7.29

ΣΑΡΡΗ -ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ          7.48

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ- ΠΡΩΤ/ΤΕΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ  7.57

 

200μ:

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Ε-ΑΜΕΙΝΙΑΣ      23.73

ΚΙΑΦΑ ΑΝΝΑ- ΚΗΦΙΣΙΑΣ=     24.76

Μ.ΜΥΡΤΑ -ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ      25.37

ΧΑΤΖΗΑΝΔΡΕΟΥ-ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ   25.16

ΤΣΑΛΟΥΚΙΔΟΥ-ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 25.92

ΚΑΡΚΑΛΑΤΟΥ ΕΛΠΙΔΑ-   ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ          24.75  

 

400μ.:   

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Ε.- ΑΜΕΙΝΙΑΣ Π  52.93

ΚΑΡΚΑΛΑΤΟΥ ΕΛΠΙΔΑ-ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ          54.51

ΠΟΛΙΤΗ Κ.-ΓΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ      55.20

ΚΙΑΦΑ ΑΝΝα-ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ      55.60

 

800μ:

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ       ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ   2:05.10

ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ-ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ     2:08.02

ΚΥΝΑΤΙΔΟΥ-ΓΛΥΦΑΔΑ 2:10.28

ΚΟΥΤΛΗ – ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2:14.90

 

1500μ.:

ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΥ -ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ         4:36.76

ΧΡΥΣΑΕΙΔΗ -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ4:37.06

ΘΕΟΦΙΛΙΔΟΥ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ 4:53.46

ΛΑΖΑΡΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ-  ΓΕ ΠΟΡΟΥ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΣ 4:59.28

 

3000μ.: 

ΣΚΑΡΠΕΤΗ-ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 10:07.13

ΠΑΣΠΑΛΙΑΡΗ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 10:07.17

ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ-ΓΛΥΦΑΔΑ 10:25.90

ΛΑΖΑΡΟΥ Π-     ΓΕ ΠΟΡΟΥ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΣ          10:43.50

 

60μ ΕΜΠΟΔΙΑ

ΠΕΣΙΡΙΔΟΥ ΕΛ.-ΚΑΛΛΙΣΤΟΣ   8.04

ΣΑΜΑΝΗ -ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔ.    8.34

ΖΕΝΕΓΙΑ -ΑΟ ΡΟΔΟΥ 8.65

ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ-ΓΣ ΕΔΕΣΣΑΣ  8.80

 

3000μ. ΒΑΔΗΝ 

ΝΤΡΙΣΜΠΙΩΤΗ – ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙ   12:27.18

ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ- ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΙΩΝΙΑΣ            14:49.79

ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ- ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΙΩΝΙΑΣ  15:40.32

 

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ   

ΖΑΚΚΑ ΙΩΑΝΝΑ-ΦΙΛΟΘΕΗ       1.82

ΜΑΛΤΑΜΠΕ -ΑΜΕΙΝΙΑΣ          1.80

ΡΕΤΖΙΟΥ- ΚΗΦΙΣΙΑ      1.80

ΔΟΣΗ-ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ  1.83

 

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ  

ΠΟΛΑΚ-            ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ   4.65

ΒΑΓΕΝΑ           ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ   4.20

ΡΕΤΣΑ  ΑΜΕΙΝΙΑΣ Π   4.07

ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ      4.10

 

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ   

ΚΟΥΤΣΑΛΙΑΡΗ  ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ       6.27

ΚΟΡΕΝΕΒΑ -ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ        6.15

ΚΑΡΥΔΗ            ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ   6.10

 

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ 

ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ-ΚΑΛΛΙΣΤΟΣ   14.50

ΚΑΡΥΔΗ-           ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ   13.51

ΦΟΥΤΣΙΤΖΙΔΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 12.88

ΛΕΟΝΤΙΔΟΥ -ΩΡΙΩΝ ΚΑΡΔ     12.57

 

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ 

ΚΑΙΣΙΔΟΥ -ΑΛΕΞ ΜΑΚΕΔΟΝΙ   14.45

ΜΑΝΤΟΥΔΗ-  ‘Ο ΜΑΚΕΔΩΝ’     12.85

ΚΑΛΤΣΟΥΝΗ- ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣ.     13.55

 

ΠΕΝΤΑΘΛΟ   

ΤΣΟΛΑΚΙΔΟΥ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ       2754

ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ- ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΚΟΥΡΕΤΣΗ – ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ         2853

 

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 4Χ400Μ   

ΜΠΑΛΛΑ,ΣΟΥΛΙΩΤΗ, ΟΤΖΙΚΟΥΤΟΥ, ΕΛ ΝΤΕΡΙΝΙ-ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ

ΛΙΟΥΓΚΟΥ,ΣΥΡΓΚΑΝΗ,ΞΕΝΑΚΗ, ΧΟΥΔΕΛΟΥΔΗ -ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ

ΑΡΣΕΝΟΥ,ΖΥΓΟΡΗ,ΚΥΝΑΤΙΔΟΥ, ΠΕΤΣΑ,ΜΙΝΟΠΟΥΛΟΥ -ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΥ,ΔΕΔΕ ΑΝΤΩΝΙΑ, ΓΕΡΑΣΗ,ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΤΗ,ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΥ,ΤΣΑΠΑΛΗ – ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΓΕΩΡΓΑΛΑ ΕΙΡΗΝΗ , ΚΑΡΚΑΛΑΤΟΥ ΕΛΠΙΔΑ, ΝΤΟΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ, ΞΕΝΟΠΑΝΑΓΟΥ ΑΣΗΜΙΝΑ, ΠΥΡΓΑΚΗ ΕΛΕΝΗ, ΑΡΓΙΑΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ- ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

ΚΑΡΑΝΙΣΑ,ΛΙ , ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ , ΚΑΡΒΕΛΗ – ΒΕΛΟΣ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΓΡΙΛΛΟΥ, ΒΗΣΣΑΡΙΟΥ , ΤΣΙΩΠΟΥ, ΡΟΥΛΙΑ, ΛΑΜΠΟΓΛΟΥ, ΚΟΜΝΗΝΟΥ, ΣΟΛΔΑΤΟΥ- ΑΘΛΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

ΔΕΤΣΗ, ΜΠΟΓΔΑΝΗ, ΤΣΟΥΚΟΥΜΑ, ΤΣΙΝΤΙΜΜ-ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ

 

ΑΝΔΡΕΣ

    60μ. 

ΖΗΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ        -ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 6.62

ΓΚΑΡΑΓΚΑΝΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ          -ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ         6.80

ΧΡΥΣΑΦΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ        -ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ     6.81

ΧΑΤΖΗΘΕΩΡΗ ΑΝΔΡΕΑΣ       -ΚΥΠΡΟΣ           6.86

ΤΡΙΒΥΖΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ       -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ      6.68

 

    200μ   

ΤΡΙΒΥΖΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ    – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ      21.35

ΠΑΠΠΑΣ ΜΙΧΑΗΛ     – ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙ       21.81

ΕΜΠΕΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ   – ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ        22.00

ΜΥΡΙΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ  – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ        22.03

 

         400μ 

ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ     – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ      47.30

ΞΕΝΙΔΑΚΗΣ ΧΑΡΙΔΗΜΟΣ  – ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ           49.38

ΣΠΑΝΔΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ  – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ         49.23

ΘΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ      – ΑΠΟΕΛ 49.49

 

800μ 

ΚΕΡΑΜΑΣ ΕΡΑΛΝΤΟ    –   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ         1.49.89

ΚΟΤΙΤΣΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ   – ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ   1:49.35

ΛΑΓΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ   – ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ  1:50.81

ΞΕΝΙΔΑΚΗΣ ΧΑΡΙΔΗΜΟΣ   – ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ           1:52.79

ΠΙΤΕΡΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ- ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 2.07.17

 

  60μ ΕΜΠΟΔΙΑ    

ΔΟΥΒΑΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  –  ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 7.59

ΧΙΝΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ   -ΓΑΣ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙ  7.94

ΣΙΤΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ   – ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ  8.31

ΦΙΛΑΝΔΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ   – ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ         7.92

 

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ    

ΜΠΑΝΙΩΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ  – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ      2.33

ΜΕΡΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ   –  ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΑΣ ΕΡΜΗΣ 1877    2.14

ΦΡΑΓΓΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ   -ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ   2.01

ΚΑΙΠΗΣ ΜΙΧΑΗΛ    – ΑΟ ΠΑΤΡΩΝ “ΚΟΥΡΟΣ” 2.00

 

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ   

ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ      5.85

ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ- ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ        5.40

ΡΙΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ      – ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ       5.23

 

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ   

ΤΕΝΤΟΓΛΟΥ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ  – ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ   8.38

ΜΑΝΤΖΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓ. – ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ ΓΣ          7.69

ΚΑΨΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ       -Α.Ε.Κ   7.60

ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ  –  ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ   7.27

 

   ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ  

ΜΟΥΖΕΝΙΔΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ   – ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ            19.03

ΖΩΤΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ   – ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙ      20.20

ΛΑΤΙΦΛΛΑΡΙ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ- ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ            19.10

ΜΠΑΧΑΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  -ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ     17.76

 

   ΕΠΤΑΘΛΟ 

ΘΕΟΔΩΡΟΥ- ΑΜΕΙΝΙΑΣ

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ-ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

ΚΑΣΤΑΝΑΣ-ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛ.

ΚΡΥΟΥΚΩΒ ΕΛΒΙΣ    -ΚΥΠΡΟΣ