Α1 Αργολίδας: Στις καθυστερήσεις ισοφάρισε η Ασίνη τον Φοίνικα

0
411

Με γκολ-πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Πανασιναϊκός ισοφάρισε σε 1-1 τον Φοίνικα Νέας Επιδαύρου, σε ένα χορταστικό παιγνίδι, με αρκετές ευκαιρίες.

Καλύτερος ο Φοίνικας στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε νωρίς , στην επανάληψη όμως ο Πανασιναϊκός ανέβηκε και κατάφερε να ισοφαρίσει, αφού βεβαίως χρειάσθηκε προηγουμένως ο Τσακάλης να επέμβει σε αρκετές περιπτώσεις και να κρατήσει το σκορ στο 0-1.

Ρόλο έπαιξε-προφανώς- και το γεγονός πως οι φιλοξενούμενοι προληπτικά απέσυραν τους Γαλάνη και Τριμπόνια επειδή την Τετάρτη υπάρχει ο ημιτελικός κυπέλλου Αργολίδας με αντίπαλο την Κορωνίδα Κοιλάδας.

Στο 15′ παράλληλη μπαλιά του Σερμαγιά, ο Χατζόπουλος δεν πρόλαβε.

Στο 17′ κόρνερ του Γκιάτη, διώξιμο προς τα δεξιά από την άμυνα της Ασίνης, ο Τριμπόνιας με κεφαλιά προς τα πίσω έστρωσε στον Γαλάνη κι αυτός με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 37′ τακουνάκι του Γκιάτη προς τον Γεωργίου, αυτό το σουτ έξω από την περιοχή, ο Τσακάλης απέκρουσε.

Στο 38′ παράλληλη μπαλιά από αριστερά του Γεωργιδάκη, από το δεύτερο δοκάρι ο Καββεζός σούταρε, η μπάλα βρήκε σε αμυντικό.

Στο 45′ σουτ του Χατζόπουλου λίγο έξω.

Στο 47′ σουτ του Δημγκιόκα λίγο άουτ.

Στο 51′ σουτ του Χατζόπουλου μέσα από την περιοχή απέκρουσε ο Τσακάλης. Το ίδιο συνέβη με τους ίδιους πρωταγωνιστές στο 70′ και στο 75′.

Στο 60′ σέντρα του Τοπάλιο Δ.Καββεζός από το δεύτερο δοκάρι έστειλε τη μπάλα έξω.

Στο 67′ φάουλ του Τοπάλι στην πάνω μεριά της συμβολής των δοκαριών.

Στο 80′ διαγώνιο σουτ του Γκιάτη από δεξιά ο Τσακάλης δύσκολα σε κόρνερ.

Στο 82′ μπαλιά του Μπέλμπα για τον Ταμπάκη, αυτός αν και μόνος δεν βρήκε καλά τη μπάλα και χάθηκε η ευκαιρία.

Στο 86′ σουτ του Γεωργίου κόντραρε και πέρασε δίπλα από το δοκάρι.

Στο 94′ προσπάθεια του Μπέλμπα, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Καπετανκωνσταντή, δόθηκε πέναλτι στο οποίο ευστόχησε ο Μπέλμπα και έτσι διαμορφώθηκε το 1-1.

ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ (Ι.Ευθυμίου): Τσακάλης- Τσίρος, Ρεβίθης, Ταμπάκης, Μαλούτα- Πεβερέτος (68′ Κουτάλης), Καββεζός Δ., Μπέλμπα- Τοπάλι (85′ Κωστόπουλος Π.), Α.Καββεζός (54′ Κωστόπουλος Ι.), Γεωργιδάκης (82′ Μανουσάκης).
ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Δ.Κρεμμύδας): Χατζηφόρος- Γαλάνης (46′ Λούκας), Καπετανκωνσταντής, Λιμνιάτης, Κωστόπουλος- Γκιάτης, Τριμπόνιας (56′ Ντόκο), Σερμαγιάς- Δημγκιόκα, Χατζόπουλος (90′ Τσαούσης), Γεωργίου.