Α1 Αργολίδας: Καλύτερος ο Τροιζηνιακός νίκησε 3-1 τον Αστέρα Δρεπανιακό

0
509

Καλύτερος ο Τροιζηνιακός νίκησε σήμερα με 3-1 τον Αστέρα Δρεπανιακό και έτσι η ομάδα του Γαλατά έφθασε στην 3η θέση της βαθμολογίας (1 βαθμό πίσω από τον σημερινό του αντίπαλο).

Ο γηπεδούχος, προηγήθηκε με 3-0, απέναντι σε εναν μετριότατο αντίπαλο, ο οποίος αν και στο δεύτερο ημίχρονο είχε υπερ του τον αέρα, είναι ζήτημα να εκανε πάνω από ενα σουτ!

Προσπάθησε να πιέσει από την αρχή ο Τροιζηνιακός και στο πρώτο 15λεπτο είχε τρεις καλές φάσεις.

Στην συνέχεια ισορρόπησε το Δρέπανο, αλλά παρόλα αυτά ο Τροιζηνιακός πίεζε ψηλά και κέρδισε αρκετά στημένα.

Στο 5’ ο Καλυβόπουλος απέναντι στον Πιττερό, ο οποίος με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε.

Στο 10’ απο σέντρα του Μητρώκα, σουτ του Σούχλα ελάχιστα έξω.

Στο 15’ απο σέντρα του Καραγιάννη, ο Σαλταπίδας έκανε το πλασέ λίγο έξω.

Στο 30’ φάουλ από τον Καλυβόπουλο, ο Σαλταπίδας βγήκε τετατετ και πλάσαρε, ο Πιττερός απέκρουσε, ο Καλύβας πήρε το ριμπάουντ και το 1-0.

Στο 45’ κόρνερ του Σταματέλου, ο Καλυβόπουλος έπιασε την κεφαλιά λίγο έξω.

Η μόνη απειλή από πλευράς Δρεπάνου στην αρχή, όταν ο Δήμας απο καλή θέση πλάσαρε πάνω από το τέρμα.

Και πάλι ξεκίνησε με πίεση ψηλά το δεύτερο ημίχρονο ο Τροιζηνιακός και στο 50’ πέτυχε το 2-0. Απο συνδυασμό Μπαρδώκα-Καλυβόπουλου-Σαλταπίδα, ο τελευταίος σέντραρε, ο Σούχλας πλάσαρε και πέτυχε το 2-0.

Στο 60’ και το 3-0. Πάλι Μπαρδώκας, Καλυβόπουλος, Σαλταπίδας, αυτός έκανε την κάθετη προς τον Καραγιάννη, ο οποίος νίκησε τον Πιττερό.

Ο Αστέρας Δρεπανιακός μείωσε στο 70’ απο κόρνερ και κεφαλιά του νεαρού Καρούντζου.

ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ (Χρ.Αγγελόπουλος): Κατσαούνης- Βλάχος, Καλύβας, Δελαπόρτας, Μητρώκας- Σούχλας, Καλυβόπουλος (90’ Σινκ), Σταματέλος, Καραγιάννης (70’ Σταύρου)- Κορδαλής (75’ Οικονόμου)- Σαλταπίδας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡ. (Βασ.Γεωργακόπουλος): Πιττερός- Καρδάσης (65’ Χριστόπουλος), Προύντζος, Γκιαούρης, Μαούρης- Μπούρης, Κοκκώνης (46’ Καλλιάνος), Μίχος- Ταραντίλης, Λυκομήτρος (65’ Καρούτζος), Δήμας (80’ Γκιαούρης Μιχ.)