Α2 Αργολίδας: Πήρε το ντέρμπι με την Ύδρα ο Αχιλλέας Πουλακίδας-Αποσπάται απο τον Πορτοχελιακό ο Παμμιδεατικός

0
161

 

Ο Αχιλλέας Πουλακίδας ήταν ο νικητής του ντέρμπι κορυφής του 1ου ομίλου με την Ύδρα και έμεινε μόνος πρώτος.

 

Ο …χαμός έγινε στον 3ο όμιλο, όπου ο Παμμιδεατικός πέρασε με 1-0 από τον Εθνικό Τολού, ενω ο Πορτοχελιακός υποχρεώθηκε σε 2-2 με τον Δυοβουνιώτη.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος Όμιλος
ΠΡΟΙΤΟΣ – ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ                     1-0

ΜΕΘΑΝΑ – ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ          4-1

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΠΟΡΣΙΑ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΙΟΥ  0-1
ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ             0-4

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΠΟΥΛΑΚΙΔΑΣ – ΥΔΡΑ               2-1
Μαυροκορδόπουλος Ν., Αργυρόπουλος Α., Τούμπας Σ.

Βαθμολογία
1.ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΠΟΥΛΑΚΙΔΑΣ   30…31-11 / 10-0-3
————————————————
2.ΥΔΡΑ                               27…45-20 / 9-0-4
3.ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΙΟΥ          27…24-14 / 8-3-2
4.ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ             26…39-20 / 7-5-1
5.ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ  20…40-26 / 6-2-5
6.ΜΕΘΑΝΑ                         20…29-30 / 6-2-4
7.ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ             11…11-30 / 3-2-8
8.ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΠΟΡΣΙΑ          9….14-41 / 2-3-8
9.ΠΡΟΙΤΟΣ                        9….15-31 / 2-3-8
————————————————
10.ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ                2….10-34 / 0-2-10

2ος Όμιλος
ΛΥΓΚΕΥΣ ΛΥΡΚΕΙΑΣ- ΠΡΩΤΕΑΣ          1-0
ΠΑΝΑΝΥΦΙΑΚΟΣ – ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ          1-1
Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ – Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ           2-0
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ 4-1
ΑΡΓΕΑΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ               1-5

Βαθμολογία
1.ΛΥΓΚΕΥΣ ΛΥΡΚΕΙΑΣ              37…43-10 /12-1-0
—————————————
2.ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ                28…34-14 / 9-1-3
3.ΠΑΝΑΝΥΦΙΑΚΟΣ                  26…28-17 / 8-2-3
4.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ      25…28-9 / 7-4-2
5.ΠΡΩΤΕΑΣ                            19…37-23 / 6-1-6
6.ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ                        19…29-12 / 7-4-2
7.Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ                       17…20-34 / 5-2-6
8.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ  7….14-32 / 2-1-10
9.Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ                     3….12-49 / 1-0-12
————————————–
10.ΑΡΓΕΑΣ                             0….1-41 / 0-0-12

* Ο Ασκληπιός ξεκίνησε με -6 βαθμούς

 

3ος Όμιλος

ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ – ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ           0-1
Μαυροκορδόπουλος Ν., Τσιλογιάννη Α., Ορφανός Β.

ΑΡΙΣΤΕΑΣ – ΠΡΟΣΥΜΝΗ                               2-3

ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ – ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ             2-2
Μαρινόπουλος Π., Γεώργας Κ., Ελεφάντης Χ.

Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΔΑΝΑΟΙ                3-0 α.α.
ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΙΝΑΧΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Α. Α. 0-3 α.α.

Βαθμολογία
1.ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ       31…28-9 / 10-1-2
———————————————-
2.ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ        28…29-12 / 8-4-1
3.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Α. Α.     26…29-13 / 8-2-3
4.Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ    24…34-17 / 7-3-3
5.ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ         21… 23-22 / 6-3-4
6.ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ        20…22-17 / 6-2-5
8.ΠΡΟΣΥΜΝΗ                18…23-19 / 6-0-7
7.ΑΡΙΣΤΕΑΣ                  16…28-32 / 5-1-7
——————————————–
9.ΔΑΝΑΟΙ                     –
10.ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΙΝΑΧΟΥ    –