Α2 Αργολίδας: Ντέρμπι ανόδου ανάμεσα σε Αχιλλέα Πουλακίδας – Ύδρα

0
221

 

Αρκετά τα παιγνίδια με μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον που γίνονται στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής και στους τρεις ομίλους της Α2.

 

Δεσπόζει το ντέρμπι του 1ου ομίλου ανάμεσα σε Αχιλλέα Πουλακίδας – Ύδρα, που θα κρίνει το ποια ομάδα θα ανέβει στην Α1. Αξιοσημείωτο οτι στον πρώτο αγώνα, ο Αχιλλέας είχε περάσει από την Ύδρα με 4-1.

Στον 3ο όμιλο η μάχη γίνεται ανάμεσα σε Παμμιδεατικό και Πορτοχελιακό. Και οι δύο παίζουν εκτός, σε Εθνικό Τολού και Διοβουνιώτη.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος Όμιλος
ΠΡΟΙΤΟΣ – ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ
ΔΑΚ ΤΙΡΥΝΘΑΣ Κυριακή 09/02/20, 11:00 Μαρινόπουλος Π., Γεώργας Κ.,
Ελεφάντης Χ.

ΜΕΘΑΝΑ – ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ
γηπ.ΜΕΘΑΝΩΝ Κυριακή 09/02/20, 15:00 Ζώης Μ., Μπέγκος Α., Λαγουρός Π.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΠΟΡΣΙΑ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΙΟΥ
ΔΑΚ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ Κυριακή 09/02/20, 15:00 Τσατσούλη Β., Αργύρης Ι., Βαρελά Β.

ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ
γηπ.ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Κυριακή 09/02/20, 15:00 Σκιαδάς Δ., Κόλλιας Δ., Κορολής Β.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΠΟΥΛΑΚΙΔΑΣ – ΥΔΡΑ
ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ Κυριακή 09/02/20, 15:00 Μαυροκορδόπουλος Ν.,
Αργυρόπουλος Α., Τούμπας Σ.
(Παρατηρητής Δ: Νενεκούμης Χαρίλαος)

Βαθμολογία
1. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΠΟΥΛΑΚΙΔΑΣ   27…29-10  / 9-0-3
————————————————
2. ΥΔΡΑ                              27…44-19  / 9-0-3
3. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΙΟΥ         24…23-14  / 7-3-2
4. ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ            23…35-20  / 6-5-1
5. ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ 20…39-22  / 6-2-4
6. ΜΕΘΑΝΑ                        17…25-29  / 5-2-4
7. ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ             11…11-29  / 3-2-7
8. ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΠΟΡΣΙΑ          9….14-40  / 2-3-7
9. ΠΡΟΙΤΟΣ                        6….14-31  / 1-3-8
————————————————
10. ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ                2….10-30  / 0-2-9

2ος Όμιλος
ΛΥΓΚΕΥΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ
γηπ.ΛΥΡΚΕΙΑΣ Σάββατο 08/02/20, 15:00 Καπετάνιος Αθ. Π., Αργύρης
Ι., Βαρελά Β.

ΠΑΝΑΝΥΦΙΑΚΟΣ – ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ
γηπ.ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ Σάββατο 08/02/20, 15:30 Τριανταφύλλου Ρ.,
Παρασκευόπουλος Γ., Μπούκουρα Μ.

Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ – Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ
γηπ.ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ Κυριακή 09/02/20, 11:00 Μαυροκορδόπουλος Ν.,
Αργυρόπουλος Α., ΜΑΚΡΗΣ Θ.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ
γηπ.ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ Κυριακή 09/02/20, 15:00 Μπατάκος Κ., Φιλιππόπουλος Κ.,
Ορφανός Β.

ΑΡΓΕΑΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ
γηπ.ΚΙΒΕΡΙΟΥ Κυριακή 09/02/20, 15:30 Τσιτουρίδης Π., Πρέσβελου Γ.,
Δημητρόπουλος Π.

Βαθμολογία
1. ΛΥΓΚΕΥΣ ΛΥΡΚΕΙΑΣ              34…42-10  /11-1-0
——————————————————–
2. ΠΑΝΑΝΥΦΙΑΚΟΣ                  25…27-16  /  8-1-3
3. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ                 25…29-13 /  8-1-3
4. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ       22…24-8   /  6-4-2
5. ΠΡΩΤΕΑΣ                            19…37-22  /  6-1-5
6. ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ                        18…28-11  /  7-3-2
7. Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ                       14…18-34  /  4-2-6
8. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ   7….13-28 /  2-1-9
9. Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ                      3….12-47 /  1-0-11
——————————————————
10. ΑΡΓΕΑΣ                              0….0-36   /  0-0-11

* Ο Ασκληπιός ξεκίνησε με -6 βαθμούς

3ος Όμιλος

ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ – ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ
γηπ.ΔΡΕΠΑΝΟΥ Σάββατο 08/02/20, 18:00 Μαυροκορδόπουλος Ν.,
Τσιλογιάννη Α., Ορφανός Β.

ΑΡΙΣΤΕΑΣ – ΠΡΟΣΥΜΝΗ
γηπ.ΚΙΒΕΡΙΟΥ Κυριακή 09/02/20, 13:00 Τσιτουρίδης Π., Πρέσβελου
Γ., Δημητρόπουλος Π.

ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ – ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ
ΔΑΚ ΤΙΡΥΝΘΑΣ Κυριακή 09/02/20, 15:00 Μαρινόπουλος Π., Γεώργας Κ.,
Ελεφάντης Χ.

Βαθμολογία
1. ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ        28…27-9    / 9-1-2
———————————————-
2. ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ         27…27-10  / 8-3-1
3. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Α. Α.      23…26-13  / 7-2-3
4. Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ     21…31-17  / 6-3-3
5. ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ          20…21-20  / 6-2-4
6. ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ         20…22-16  / 6-2-4
7. ΑΡΙΣΤΕΑΣ                   16…26-29  / 5-1-6
8. ΠΡΟΣΥΜΝΗ                 15…20-17  / 5-0-7
——————————————–
9. ΔΑΝΑΟΙ                       –
10. ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΙΝΑΧΟΥ      –