Γ’ Εθνική: “Σκάλωσε” στη Ζαχάρω η Ερμιονίδα και έμεινε στο 1-1

0
342

Αποδείχθηκε πολύ δύσκολο το παιγνίδι στην Ζαχάρω για την Ερμιονίδα. Η ισοπαλία δεν είναι θετικό αποτέλεσμα από την στιγμή που η γηπεδούχος έχει υποβιβασθεί.

Η ομάδα του Νόλη ξεκίνησε ιδανικά, αφου προηγήθηκε στο σκορ, με τους γηπεδούχους να ισορροπούν σταδιακά και να ισοφαρίζουν στο 40′.

Το σκορ δεν άλλαξε στην επανάληψη, αλλά το χειρότερο είναι πως η Ερμιονίδα έχασε στο 80′ με δεύτερη κίτρινη τον Εσκουδέρο.

Μόλις στο 8΄ο Παπακωνσταντίνου, έφυγε στην αντεπίθεση από αριστερά και «κεραυνοβόλησε» τον Καπετανάκη πετυχαίνονατς το 1-0).
Στο 10΄ γυριστό σουτ του Φ. Παναγόπουλου έφυγε ψηλά άουτ.
Στο 18΄φαουλ του Εσκουδέρο πέρασε σύριζα από το οριζόντιο δοκάρι του Καπετανάκη!

Προοδευτικά οι γηπεδούχοι ανέβηκαν και αφού στο 35΄ο Κύρου έπεσε στα πόδια του Φ. Παναγόπουλου και γλύτωσε το γκολ, στο 40′ από γύρισμα του Κατσιώλη ο Φ.Παναγόπουλος με γυριστό βολέ πέτυχε το 1 -1.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και είχαν δυο μεγάλες ευκαιρίες για το 2 – 1, στο 47΄και 49΄ με τον Κανάνι. Στην πρώτη σούταρε σύριζα άουτ στην απέναντι γωνία και στη δεύτερη πλάσαρε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 58΄η Ερμιονίδα είχε καλή στιγμή με τον Παπακωνσταντίνου, και στο 60΄ο Φ, Παναγόπουλος δε πρόλαβε τη μπάλα.

Στο 70΄ σουτ του Τζανέτου έφυγε σύριζα άουτ από το «Γ» του Κύρου.

Στο 80΄ ο διαιτητής Καζάνας απέβαλε με κόκκινη κάρτα τον Καλαντζή, για μαρκάρισμα πάνω στον Εσκουδέρο, ο οποίος αντίκρισε στην ίδια φάση, δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε κι αυτός. Έκτοτε δεν παίχτηκε… ποδόσφαιρο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΖΑΧΑΡΩΣ: Καπετανάκης, Γκούσκος, Κατελούζος, Τσίτσος, Καπλάνης , Καλαντζής, Κανάνι (λ.τρ.57΄ Παπαδόπουλος), Τζανέτος(80΄ Μπιμπής), Κατσιώλης(66΄ Κακολύρης), Παναγόπουλος, Σκοζάι.
Α.Ε. ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Δ.Νόλης): Κύρου- Παναγόπουλος, Παπαεμανουηλίδης, Καρούτης, Μπαβέλης, Μερκούρης (46’ Μερτύρης), Κωτσιαρίδης, Μπαρμπέρος, Παπακωνσταντίνου (91΄Δεστές), Εσκουδέρο, Φερνάντεζ (85΄ Μυσιούδης).