Μπάσκετ-Α2: Στόχος του Οίακα Ναυπλίου να συνεχίσει το σερί του στην Πάτρα

0
161

 

Το σερί των επιτυχιών του θέλει να συνεχίσει ο Οίακας, που μετρά τρεις συνεχόμενες νίκες και πηγαίνει στην Πάτρα να αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα.

 

Ο αγώνας Απόλλων Πάτρας – Οίαξ Ναυπλίου, θα μεταδοθεί σε ζωντανή διαδικτυακή κάλυψη από το κανάλι του Οίακα στο YouTube.
Πληροφορίες για την μετάδοση μπορείτε να έχετε στον πιο κάτω σύνδεσμο:

Για τον αγώνα αυτό ο προπονητής του Οίακα, Χάρης Κουλουριώτης, δήλωσε:
Περνάμε μια πολύ θετική περίοδο και με το σερί των τριών νικών έχουμε κάνει ένα νέο ξεκίνημα το οποίο μας έχει δώσει ως αποτέλεσμα να πατήσουμε στην πρώτη οκτάδα του πρωταθλήματος.
Σίγουρα θέλουμε να συνεχίσουμε το σερί αυτό αλλά γνωρίζουμε και πόσο δύσκολο είναι να φύγεις νικητής από το γήπεδο της Περιβόλας και βρίσκοντας μάλιστα την ομάδα του Απόλλωνα πληγωμένη μετά από δύο οριακές ήττες.
Έτσι λοιπόν μεγάλη βαρύτητα ως προς το αποτέλεσμα θα παίξει η συγκέντρωση της ομάδας μας και ο έλεγχος του ρυθμού του αγώνα καθώς και πόσο θα περιορίσουμε τη δράση των δύο κινητήριων μοχλών για τον αντίπαλο μας δηλαδή του Τσάμη και του Μολφέτα που κάνουν ένα πολύ καλό πρωτάθλημα έως τώρα.
Εύχομαι να γίνει ένα όμορφο παιχνίδι σε ένα άκρως μπασκετικό γήπεδο απέναντι σε έναν ιστορικό αντίπαλο και να το ευχαριστηθεί ο κόσμος.

Ο γκάρντ της ομάδας, Δημ.Παπαντωνίου, ανέφερε με την σειρά του: Το παιχνίδι του Σαββάτου είναι ένα ντέρμπι…ένα ματς που και οι δύο ομάδες χρειάζονται….
Εμείς για να συνεχίσουμε το θετικό σερί και να βάλουμε γερές βάσεις σωτηρίας και ο Απόλλωνας για να συνεχίσει να έχει επαφή με την δεύτερη θέση που θα είναι καθοριστική για τα play off…
Έχουμε δουλέψει πολύ δυνατά γι’ αυτό το ματς και θα πάμε για να πάρουμε το θετικό αποτέλεσμα και την νίκη…

 

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 17ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Σάββατο 1 Φεβρουαρίου

Περιβόλας 17.00 Απόλλων Π.-Οίαξ Ναυπλίου Καλδίρης-Τσολάκος-Τηγάνης (Θεοδοσόπουλος)

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Παγκράτι Ζαχαρής-Ταρενίδης Κ.-Χατζηχαρίσης (Σιμητόπουλος)

Καρδίτσας (νέο) 17.00 Καρδίτσα-Ψυχικό Μπήτης-Ταρενίδης Στ.-Χατζημπαλίδης (Τέγα)

Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-Δάφνη Δ. Παναγιώτου-Κωνσταντινίδου-Μακρόπουλος (Μπέστιας)

Στ. Βενέτης 17.00 Διαγόρας Δρ.-Τρίτων Τσώνος-Σκούτας-Φασόλης (Άκελ)

ΣΕΦ 17.00 Ολυμπιακός Β’-Χαρίλαος Τρικούπης Κατραχούρας-Αναστόπολους Αντ.-Τσιμπούρης (Μουζάκης Στ.)

Ελευθερούπολης 17.00 Ελευθερούπολη-Φίλιππος Βέροιας Συμεωνίδης-Θεοδώρου-Τσιρτσιμάλης (Μπρίγκος)

Υμηττού 17.00 Αμύντας-Κόροιβος Καρακατσούνης-Κοντίλης-Χαλαμπαλάκης (Βιδάλης).