Α1 Αργολίδας: Προηγήθηκε ο Αριστείωνας Λυγουριού, αλλά ισοφάρισε ο Πανασιναϊκός

0
458

Δεν μπορεί να ξεφύγει από τις επικίνδυνες θέσεις της βαθμολογίας ο Αριστείωνας Λυγουριού, που υποχρεώθηκε σε 1-1 από τον Πανασιναϊκό.

Γενικά ο Αριστείωνας ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, στην επανάληψη όμως άρχισε σταδιακά να κουράζεται, με αποτέλεσμα να οπισθοχωρήσει και δέχθηκε την ισοφάριση.
Ο Πανασιναϊκός δεν έφθασε απόδοση προηγούμενων αγώνων, έκανε πολλά λάθη, στην επανάληψη βελτιώθηκε, είχε κατοχή μπάλας και προσπάθησε με πολλά στημένα να απειλήσει την εστία των γηπεδούχων.
Πάντως, στα τελευταία λεπτά και οι δύο ομάδες είχαν απο ενα τετατετ και θα μπορούσαν αν σκόραραν να έπαιρναν το τρίποντο.
Στο 25’ από μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της Ασίνης, ο Ταμπουράκης βγήκε από αριστερά απέναντι στον Τσακάλη, ο οποίος όμως απέκρουσε και κράτησε το μηδέν.
Άλλο ενα καλό σουτ του Ασλανίδη (η τελευταία μετεγγραφή της ομάδας) απέκρουσε ο Τσακάλης.
Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, από φάουλ του Οψιμούλη, μόνος σχεδόν από το σημείο του πέναλτι ο Ρούμπος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.
Στο 75’ έγινε το 1-1 με κεφαλιά του Καββεζού, από κόρνερ του Τοπάλι.
Στο 80’ ο Γεωργιδάκης βγήκε τετατέτ αλλά έστειλε τη μπάλα πάνω στον Ντελίου.
Στο 86’ σειρά του Μπέκα να βγει τετατέτ, αλλά και εδώ ο αντίπαλος τερματοφύλακας απέκρουσε.
Λίγο πιο πριν οι γηπεδούχοι είχαν κι ένα σουτ με τον Ταμπουράκη.
ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ (Ν.Σαρρής): Ντελίου- Σερέτης, Γεώργας, Ντανάς, Χρόνης (65’ Κουβάτσος)- Ρούμπος, Μέντης (68’ Μπέκας), Τρίμπος- Οψιμούλης (91’ Τσιάλαφος), Ταμπουράκης, Ασλανίδης.
ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ (Ι.Ευθυμίου): Τσακάλης- Κ.Τσίρος, Ρεβίθης, Ταμπάκης, Π.Κωστόπουλος (46’ Ι.Κωστόπουλος)- Μανουσάκης (46’ Πεβερέτος), Καββεζός, Μπέλμπα (75’ Κουτάλης)- Τοπάλι, Ν.Τσίρος, Καζολιάς (65’ Γεωργιδάκης).