Ξεκίνησε πολύ δυνατά ο Ερμής Κιβερίου απέναντι στον Ατρόμητο Παναριτίου, πέτυχε νωρίς το γκολ, στην συνέχεια έδειξε σοβαρότητα και διαχειρίσθηκε το υπέρ του σκορ, ψάχνοντας πλέον στις αντεπιθέσεις να αιφνιδιάσει τον αγχωμένο Ατρόμητο.

O Eρμής που για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική δεν έχει προπονητή, μείωσε στον 1 πόντο από την 2η θέση της βαθμολογίας, ενώ ο Ατρόμητος για άλλη μια φορά, χωρίς αν είναι κακός, πλήρωσε ολιγωρίες παικτών του.
Στο 10’ από το κέντρο βγήκε μπροστινή μπαλιά, ο Κουτσοδήμνος πρόλαβε έναν αμυντικό και πλάσαρε εύστοχα για να κάνει το 0-1.
Μετά ο Ατρόμητος ισορρόπησε, αλλά ουσιαστικά είχε μόνο μια καλή φάση, με τον Καλυβά, που από το σημείο του πέναλτι έστειλε τη μπάλα αδύναμα πάνω στον Καλαλά.
Και στην τελευταία φάση πριν τη λήξη του ημιχρόνου, απο φάουλ –πάσα του Μουζακιώτη στον Ζίου αυτός από μακριά σούταρε, η μπάλα πέρασε από το τείχος, έσκασε μπροστά στον Ρόζη, αυτός έκανε λάθος και το 0-2.
Στο ξεκίνημα της επανάληψης και για ένα 20λεπτο περίπου ο Ατρόμητος μπήκε δυνατά, ενω ο Ερμής προσπάθησε να διαχειριστεί το σκορ, κλείνοντας τους χώρους μπροστά από τον Καλαλά.
Η πιο σημαντική ευκαιρία ήταν με τον Γκολέμη, που βγήκε σε θέση βολής από ψηλοκρεμαστή μπαλιά, αλλά το σουτ του δεν ήταν αυτό που έπρεπε.
Ο Ερμής βγήκε στην αντεπίθεση από δεξιά με τον Γιάννο να ανοίγει στον Διαμαντή, αυτός έκοψε στον Μουζακιώτη, ο οποίος όμως από το σημείο του πέναλτι έχασε το κοντρόλ και ο Ρόζης μπλόκαρε.
Ακολούθησε μια ακόμη αντεπίθεση απο αριστερά με τον Μουζακιώτη να γυρίζει στον Τσιώρο, ο οποίος όμως σούταρε βιαστικά άουτ.
Το σκορ διαμορφώθηκε στο 90’ με τον νεοεισελθόντα Βαρβουλέτο, ο οποίος αξιοποίησε μεγάλη μπαλιά, πρόλαβε τον αντίπαλο αμυντικό και πλάσαρε σωστά.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Αν.Καραμάνος): Ρόζης- Γκρίτζαλης (80’ Δ.Μιχαλόπουλος), Ατζαμίδης, Θ.Γκολέμης (72’ Εμ.Μιχαλόπουλος), Πίτρης- Μαλούτα, Πάνος, Χρονόπουλος (82’ Στεφανόπουλος), Παπαϊωάννου, Κ.Καλυβάς (70’ Σερρος), Η.Γκολέμης.
ΕΡΜΗΣ: Καλαλάς- Διαμαντής, Ισούφη, Καζάς, Κούγιας (70’ Καρκαλάτος)- Γιάννος (88’ Λυμπέρης), Μποζιονέλος, Ζίου- Τσιώρος, Μουζακιώτης (80’ Βαρβουλέτος), Κουτσοδήμος.