Α1 Αργολίδας: Αποτελεσματικός ο Τροιζηνιακός πέρασε με 5-1 από τον Πανναυπλιακό

0
616

Εξαιρετικά αποτελεσματικός στο πρώτο ημίχρονο ο Τροιζηνιακός προηγήθηκε με 2-0 του Πανναυπλιακού, ενω στο ξεκίνημα της επανάληψης πέτυχε και το 3-0 και εκεί κρίθηκε το αποτέλεσμα.

Όσο για την ομάδα του Πανναυπλιακού για ενα ημίχρονο πάλεψε, ήταν άτυχη και στην επανάληψη κουράσθηκε. Σίγουρα αναμένονται τουλάχιστον δύο προσθήκες.

Περισσότερο μάχες κέντρου είχαμε στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς πολλές φάσεις.

Ο Τροιζηνιακός άνοιξε το σκορ στο 3’ όταν απο κάθετη του Κατσέλη, ο Σαλταπίδας βγήκε τετατετ και με πλασέ πέτυχε το 0-1.

Στο 20’ σουτ του Σούχλα από δεξιά έφυγε άουτ.

Στο 30’ η μεγάλη ευκαιρία για τον Πανναυπλιακό, όταν σε σέντρα απο δεξιά, από το δεύτερο δοκάρι ο Καραγκούνης έπιασε ενα δυνατό σουτ ελάχιστα έξω απο τα δοκάρια.

Επίσης σουτ του Σαραβάκου και του Γκάβα απέκρουσε ο Κατσαούνης.

Στο 40’ έγινε το 0-2. Ο Βασιλέρης κέρδισε φάουλ από αριστερά, το κτύπησε ο Σούχλας και δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Συγριμή (που επιστρατεύθηκε για την θέση του τερματοφύλακα αφού δεν υπήρχε άλλος).

Σε καθοριστικό σημείο και το 0-3 για τον Τροιζηνιακό. Στο 50’ απο μπαλιά του Σούχλα, ο Σαλταπίδας βγήκε τετατετ και σκόραρε για δεύτερη φορά στο παιγνίδι.

Στο 60’ σε σέντρα του Μπατζάβαλη από δεξιά και σουτ του Βασιλέρη, απέκρουσε η άμυνα αρχικά και στην συνέχεια ο Σούχλας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 70’ ο Γκανάς με δυνατό σουτ έκανε το 4-1.

Στο 75’ ο Δελαπόρτας μπήκε από αριστερά και κέρδισε πέναλτι, το κτύπησε ο Σούχλας, που πέτυχε το τρίτο του γκολ σήμερα και διαμόρφωσε το 1-5.

Η ομάδα του Γαλατά, που ανέβηκε έτσι στην 5η θέση της βαθμολογίας, είχε ενα καλό σουτ του Σαλταπίδα άουτ στο 72’ και ενα πλασέ του ιδίου άουτ και πάλι, σε σέντρα του Δελαπόρτα.

ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ (Ν.Μητροσύλης): Συγκριμής- Κωνσταντίνου, Μοντενέγκρο, Φίλης, Καλλιάνος- Σαραβάκος (60’ Γκανάς), Γκάβας, Σχίζας (65’ λ.τρ. Παπαμάρκου), Γιωργή (75’ Χρόνης)- Καραγκούνης, Δαγρές.

ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ (Χρ.Αγγελόπουλος): Κατσαούνης- Μπατζάβαλης, Σαμπάνης, Καλύβας, Δελαπόρτας- Σούχλας, Μπουρίκας, Κορδαλής (70’ Σινκ), Βασιλέρης- Κατσέλη (65’ Καλυβόπουλος), Σαλταπίδας (80’ Σταύρου).