Α2 Αργολίδας: Με 9(!) παίκτες οι Λίμνες έφυγαν με διπλό απο την πρωτοπόρο Πουλακίδα

0
368

Ήττα σοκ υπέστη ο Αχιλλέας Πουλακίδας εντός έδρας, απο την Θύελλα Λιμνών με 1-0 και έχασε έτσι την πρώτη θέση στην βαθμολογία του 1ου ομίλου.

Το αξιοσημείωτο είναι ότι οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο απο την αρχή του αγώνα, ενω στο τέλος του ημιχρόνου έχασαν έναν ακόμη παίκτη.

Παρόλα αυτά, στο ξεκίνημα της επανάληψης και στην μοναδική ουσιαστικά επίσκεψής του στην αντίπαλη περιοχή, οι Λίμνες σκόραραν με τον Οικονόμου, που εκτέλεσε φάουλ και κακή αντίδραση του Αναστασάκη στην κλειστή του γωνία.

Οσο κι αν προσπάθησε και στο πρώτο αλλά περισσότερο στο δεύτερο ημίχρονο ο γηπεδούχος, δεν κατάφερε να σκοράρει κι έτσι το 0-1 έμεινε ως το τέλος.

Στο α’ ημίχρονο ο Γκουριώτης είχε δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενω στο β’ ακολούθησε μονόλογος και αρκετές χαμένες ευκαιρίες.

Στο 3’ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Ζώγαλης επειδή σταμάτησε αντικανονικά τον Παπαδημητρίου που έβγαινε μόνος με τον Μανωλάκη.

Στο 44’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Ηλίας Καρούνης, για μαρκάρισμα απο πίσω σε παίκτη του Αχιλλέα.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ (Φ.Αναγνωστόπουλος) : Αναστασάκης, Παπασαραντόπουλος, Κυμπουρόπουλος (64’ Κουτσούμπας Ν.), Γύφτος, Ταμπάκης, Σαράντης (60’ Ζέρβας), Γκουριώτης, Παπαδημητρίου, Τεμέλκοφ, Καραβιάς, Παναγής Αθ.

ΘΥΕΛΛΑ Λ.: Μανωλάκης, Καρούνης Η., Κεφάλας, Ζώγαλης, Λαφαζάνος, Μπαστούνης Γ., Κλάρος, Οικονόμου, Κυμπούρης, Τσώτος (90’ Καρούνης Γ.), Βλάχος Κ.