Επιστροφή στις νίκες για τον Ερμή Κιβερίου, που επικράτησε σήμερα με 4-1 του Ηρακλή Καρυάς, σε ενα ανοικτό παιγνίδι με αρκετά γκολ και αρκετές ακόμη ευκαιρίες.

Ο Ερμής ήταν γενικά καλύτερος, θα μπορούσε στο δεύτερο ημίχρονο να καθαρίσει το παιγνίδι απο νωρίς, ενώ από την άλλη, ο Ηρακλής στο 55′ αστόχησε σε πέναλτι όταν το σκορ ήταν 3-1.

Το παιγνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους αφου στο 2′ απο κόρνερ, με κοντινή προβολή ο Καπράνος άνοιξε το σκορ.

Στο 23′ απο φάουλ του Μπακατσέλου κι απόκρουση του Καλαλά, ο Δελής πήρε το ριμπάουντ και ισοφάρισε.
Νωρίτερα ο Καλαλάς σταμάτησε τον Θεοδοσιάδη.

Στο 36′ έγινε το 2-1. Σε σουτ του Μαρίνη που κόντραρε σε αντίπαλο, ο Τσιώρος απο την μικρή περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 45′ ο Μπακατσέλος υπέπεσε σε πέναλτι πάνω στον Διαμαντή, το κτύπησε ο Ζίου και το 3-1.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Κουτσούκος είχε μια ευκαιρία και στο 55′ ο ίδιος κέρδισε πέναλτι απο τον Κούγια, το κτύπησε ο Μπακατσέλος, ο Καλαλάς όμως τον σταμάτησε.

Η συνέχεια ανήκει στον Ερμή, που είχε δυο τετατετ με τον Κουτσοδήμο (το ένα απέκρουσε ο Φατούρος, το άλλο έξω), πλασέ του Τσώρου που πρόλαβε τον τερματοφύλακα αλλά πρόλαβε αμυντικός στη γραμμή κι έδιωξε.
Ακόμη, σουτ του Μαρίνη εξ επαφής απέκρουσε ο Φατούρος και μια κεφαλιά του Καζα, ο Φατούρος και ένας αμυντικός έπεσαν στη μπάλα και τελικά αυτή πέρασε ξυστά έξω.

Στο 4-1 έγινε το 70′ με ατομική προσπάθεια του Γιάννου, απο μπαλιά του Τσιώρου.

Στο τέλος, ο Δελής βγήκε τετατετ αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.