Α2 Αργολίδας: Την Θύελλα Λιμνών υποδέχεται ο Αχιλλέας Πουλακίδας

0
215

Ενδιαφέροντα παιγνίδια περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής στην Α2 Αργολίδας.

 

Στον 1ο όμιλο ο Αχιλλέας Πουλακίδας υποδέχεται την Θύελλα Λιμνών, ενω ο Αχιλλέας Φιχτίου πηγαίνει στα Μέθανα.

Στον 2ο όμιλο ο ασταμάτητος Λυγκέας Λυρκείας υποδέχεται τον Ασκληπιό- που αν δεν ξεκινούσε το πρωτάθλημα με -6 θα ήταν τώρα στην 2η θέση της βαθμολογίας.

Υπάρχει επίσης το ντέρμπι Πανανυφιακός-Κεραυνός Ιρίων.

Στον 3ο όμιλο ο Δυοβουνιώτης παίζει με την Αναγέννηση Αγίου Ανδριανού, ενω το Πορτοχέλι παίζει στον Αριστέα.

Το πρόγραμμα:

 

1ος Όμιλος (8η αγωνιστική)

 

ΠΡΟΙΤΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ

ΔΑΚ ΤΙΡΥΝΘΑΣ            Σάββατο            14/12/19            15:00

Κόλλιας Γ., Μπούκουρα Μ., Κόλλιας Δ.

 

ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ

γηπ.ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ            Σάββατο            14/12/19            15:00

Τριανταφύλλου Ρ., Αργύρης Ι., Κατσώνας Χ.

 

ΜΕΘΑΝΑ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦIXTIOY

γηπ.ΜΕΘΑΝΩΝ            Κυριακή            15/12/19            14:00

Κόλλιας Γ., Κάτσουδας Π., Λέκκας Χ.

 

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΠΟΥΛΑΚΙΔΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ

γηπ.ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ            Κυριακή            15/12/19            15:00

Μαρινόπουλος Π., Παρασκευόπουλος Γ., Κουτσούκος Γ.

 

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΠΟΡΣΙΑ – ΥΔΡΑ

ΔΑΚ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ            Κυριακή            15/12/19            15:00

Καπετάνιος Αθ. Π., Κουτσούκος Ι., Μελέτης Α.

 

Bαθμολογία

1.ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΠΟΥΛ.         18 …18-4

———————————————–

2.ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦIXTIOY     17…16-7

3.ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ        15… 22-11

4.ΜΕΘΑΝΑ                     13…20-19

5.ΥΔΡΑ                          12…23-18

6.ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡ.       9…22-14

7.ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ           9…6-12

8.ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΠΟΡΣΙΑ       5…6-20

9.ΠΡΟΙΤΟΣ                     1…9-24

10.ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ             1…7-20

 

2ος Όμιλος

ΠΑΝΑΝΥΦΙΑΚΟΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ

γηπ.ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ            Κυριακή            15/12/19            11:00

Καπετάνιος Αθ. Π., Κουτσούκος Ι., Μελέτης Α.

 

Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ

γηπ.ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ            Κυριακή            15/12/19            11:00

Τσατσούλη Β., Τριανταφύλλου Ρ., Τούμπας Σ.

 

Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ – ΑΡΓΕΑΣ

γηπ.ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ            Κυριακή            15/12/19            11:00

Νώτης Χ., Ζώης Μ., Πρέσβελου Γ.

 

ΛΥΓΚΕΥΣ – ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ

γηπ.ΛΥΡΚΕΙΑΣ            Κυριακή            15/12/19            15:00

ΠΛΑΓΙΑΝΑΚΟΣ Α., Μποβέρος Δ., Αργύρης Ι.

 

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ – ΠΡΩΤΕΑΣ

γηπ.ΕΡΜΙΟΝΗΣ            Κυριακή            15/12/19            15:00

Σκιαδάς Δ., Μπατάκος Κ., Δημητρόπουλος Π.

 

 

Βαθμολογία

1.ΛΥΓΚΕΥΣ                        19…24-10

———————————————-

2.ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ            15…20-9

3.ΠΡΩΤΕΑΣ                       15…31-11

4.ΠΑΝΑΝΥΦΙΑΚΟΣ             13 …16-8

5.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝ.         11…15-8

6.ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ                     9…20-6

7.Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ                    6 …7-25

8.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜ          3…5-15

9.Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ                  0…7-26

10.ΑΡΓΕΑΣ                          0…5-32

* Ο Ασκληπιός έχει -6 βαθμούς.

 

3ος Όμιλος

ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Α. Α.

ΔΑΚ ΤΙΡΥΝΘΑΣ            Κυριακή            15/12/19            11:00

Κουτσούκος Γ., Παρασκευόπουλος Γ., Μαρινόπουλος Π.

 

ΑΡΙΣΤΕΑΣ – ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ

γηπ.Ν.ΚΙΟΥ            Κυριακή            15/12/19            15:00

Τσιτουρίδης Π., Μπέγκος Α., Κορολής Β.

 

Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΠΡΟΣΥΜΝΗ

γηπ.ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ            Κυριακή            15/12/19            15:00

Καπετάνιος Εμ. Π., Γεώργας Κ., Ελεφάντης Χ.

 

ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ – ΔΑΝΑΟΙ            3-0αα

ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΙΝΑΧΟΥ – ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ 0-3αα

 

Βαθμολογία

1.ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ              19…16-4

2.ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ               14…13-8

3.Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ          14…20-8

4.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Α. Α.           13…15

5.ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ             13…11-5

6.ΑΡΙΣΤΕΑΣ                        10…16-16

7.ΠΡΟΣΥΜΝΗ                       9…12-7

8.ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ               5…6-14

9.ΔΑΝΑΟΙ                             –

10.ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΙΝΑΧΟΥ            –