Έναν απολαυστικό ΑΟΥ είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι Υδραίοι φίλαθλοι το απόγευμα της Κυριακής.

Ο Α.Ο.Υ μπήκε από την αρχή του αγώνα πολύ δυνατά και δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης από τους φιλοξενούμενους.Χαρακτηριστικό ήταν ότι στο ημίωρο το σκορ είχε φτάσει το 5-0. Από εκεί και πέρα ο ΑΟΥ κατέβασε στροφές έκανε το παιχνίδι του πιο συντηρητικό και ο αγώνας πήγε στο ημίχρονο με αυτό το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι είχε εξίσου καλό ρυθμό. Ο ΑΟΥ πραγματοποίησε τις αλλαγές, πέτυχε ακόμα τρία τέρματα.

Με αυτό το αποτέλεσμα ο ΑΟΥ σκαρφάλωσε και άλλο στη βαθμολογία της Α2 Κατηγορίας (Α’ Όμιλος) της Ε.Π.Σ. Αργολίδος, φτάνοντας στην 5η θέση με 12 βαθμούς.

Τα γκολ πέτυχαν: Velika Arshi (6′ & 28′), Ζωγκός Π. (8′), Zdrava Nuri (14′), Σκόρρας Γεώργιος (24′ & 74′), Ντούσκος Στέφανος (51′), Καλαφάτης Ν., (70′).
Το γκολ της …τιμής για τον Προίτο ο Νικολαϊδης στο 81′.

Για τον Α.Ο.Υ αγωνίστηκαν: Καλαφάτης Ελ., Ndoni Marco, Velika Arshi, Κραβαρίτης Δ., Τσαγκάρης Δ., Basho Vangel, Καλαφάτης Νεκτ., Σκόρρας Γ., Zdrava Nuri, Σκαρπινάκης Λ., Ζωγκός Π. Επίσης αγωνίστηκαν ως αλλαγές: 21′ Nτούσκος Στέφανος, 46′ Τζάκας Δημήτρης, 60′ Παπανικολάου Αλέξανδρος, 64′ Μπίκος-Διοκαράντος Θεοχάρης.
ΠΡΟΙΤΟΣ: Τσεμπεράς, Μερμίγκης, Λεβεντογιάννης (69′ Νταβάκος), Μαρκόπουλος, Παπασαράντος, Σαρίφας, Κουστένης, Νικολαϊδης, Μάλλιος, Παύλου (58′ Λεβεντογιάννης Θ.), Κυριακουλόπουλος.