Δεν έχει αντίπαλο ο Χαρίλαος Τρικούπης που κέρδισε και τον Τρίτωνα με 80-73 κάνοντας το 10 στα 10. Παράλληλα, την 9η συνεχόμενη νίκη του πήρε ο Ολυμπιακός περνώντας εύκολα το εμπόδιο του Αγρινίου με σκορ 90-73.

 

Σπουδαίο διπλό πήρε και το Ψυχικό επικρατώντας με 76-80 επί του Οίακα στο Ναύπλιο, σε ενα παιγνίδι που οι φιλοξενούμενοι ήταν συνέχεια μπροστά στο σκορ. Έτσι η ομάδα του Ναυπλίου παραμένει στις επικίνδυνες θέσεις της βαθμολογίας.

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΨΥΧΙΚΟ 76-80
Διαιτητές: Ζαχαρής-Κατραχούρας-Μαντήλας (Μαυραντζάς)
Δεκάλεπτα: 14-21, 37-41, 57-61, 76-80
Οίαξ (Κουλουριώτης): Σιμιτζής 7 (1), Ραζής 2, Κουμπούρας, Παπαντωνίου 3, Τζόρτζεβιτς 26, Βύρλας 2, Καλλινικίδης, Σκορδάς, Μακρής 6, Ζώρζος 17 (2), Ψημίτης 13 (3).
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Γκαβασιάδης 11, Κοντούδης 6 (1), Παπανικολάου 13, Μάντζαρης 22 (3), Μιλεντίγεβιτς 7 (1), Μαστόρος 12, Τσουργιάννης, Ρουμελιώτης, Φρέιτας 9 (1).

 

10η αγωνιστική- τα αποτελέσματα :

Απόλλων Π. – Ανατόλια           75-68
Ελευθερούπολη – Καρδίτσα     87-63
Ολυμπιακός – Αγρίνιο             90-73
Διαγόρας Δρ. – Κόροιβος       113-80
Αμύντας – Παγκράτι               74-58
Οίαξ Ναυπλίου – Ψυχικό         76-80
Φίλιππος Β. – Δάφνη Δαφνίου 81-84
Χαρίλαος Τρικούπης – Τρίτων  80-73

Η Βαθμολογία (Σε 10 αγώνες):

1. Χαρίλαος Τρικούπης        20 (10-0)
————————————-

2. Διαγόρας Δρυοπιδέων     18 (8-2)
3. Απόλλων Πάτρας            17 (7-3)
4. Ψυχικό                          16 (6-4)
5. Καρδίτσα                       15 (5-5)
—————————————-

6. Αγρίνιο                         15 (5-5)
7. Δάφνη Δαφνίου             15 (5-5)
8. Φίλιππος Βέροιας           14 (4-6)
9. Κόροιβος                      14 (4-6)
10. Ελευθερούπολη           13 (9-1)
———————————————
11. Ολυμπιακός                13 (3-7)
12. Οίαξ Ναυπλίου            13 (3-7)
13. Αμύντας                     13 (3-7)
14. Ανατόλια                    13 (3-7)
——————————————–

15. Τρίτων                       12 (2-8)
16. Παγκράτι                    12 (2-8)
*Ο Ολυμπιακός έχει ποινή -6 βαθμών

Η Επόμενη αγωνιστική (11η, 14/12)
Ανατόλια – Ελευθερούπολη
Καρδίτσα – Ολυμπιακός
Αγρίνιο – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Κόροιβος – Χαρίλαος Τρικούπης
Παγκράτι – Απόλλων Πάτρας
Ψυχικό – Αμύντας
Δάφνη Δαφνίου – Οίαξ Ναυπλίου
Τρίτων – Φίλιππος Βέροιας

 

- Advertisement -