Γ’ Εθνική: «Πνίγηκε» σε 6’ η Ερμιονίδα στου Βλαχιώτη

0
359

Απίστευτη εξέλιξη στον αγώνα της Ένωσης Ερμιονίδας, στου Βλαχιώτη, όπου ο τοπικός Αστέρας πετυχαίνοντας τρία γκολ σε διάστημα 6’ έκανε το 3-0 και από κει και πέρα όλα έγιναν πολύ εύκολα για την τελική επικράτηση με 4-0.

Φυσικά τίποτα δεν προμήνυε αυτή την εξέλιξη στα πρώτα λεπτά του αγώνα, όπου είχαμε ισορροπημένο παιγνίδι και μάλιστα η Ερμιονίδα απείλησε με Τριμπόνια και Κατσιαμήτα.

Μετά ακολούθησε η καταιγίδα των γκολ, όπου αποδείχθηκε για μια ακόμη φορά η αδυναμία της Ένωσης ανασταλτικά, αλλά και στα στημένα στην περιοχή.

Στο 1′ κεφαλιά του προωθημένου Μπριλάκη, μετά από κόρνερ του Δωματά, μπλόκαρε ο Γαβαλάς.

Στο 5′ ο Δωματάς έφυγε από δεξιά μετά από πάσα του Αναστασόπουλου, αλλά δεν γύρισε σωστά τη μπάλα.

Στο 9′ σουτ του Τριμπόνια από καλή θέση μέσα στη περιοχή του Αστέρα, έδιωξαν οι αμυντικοί.

Στο 26′ φάουλ του Κατσιαμήτα απέκρουσε ο Διαμαντής.

Στο 29′ έγινε το 1-0. Με σουτ του Παπούλη έξω από την περιοχή η μπάλα στα δίχτυα του Γαβαλά.

Στο 30′ ο Παλιάτσος έκανε το 2 – 0 πριν καν προλάβουν να συνέλθουν οι φιλοξενούμενοι από το 1-0.

Και στο 35′ το 3-0. Το πέτυχε ο Μπριλάκης με κεφαλιά, σε φάσουλ του Αναστάσοπουλου.

Το δεύτερο ημίχρονο κινήθηκε σε καθαρά διαδικαστικά πλαίσια, όπου ουσιαστά είχαμε δύο σουτ. Το ένα στο 60’ σε σουτ του Δωματά εκτός περιοχής, το οποίο μπλόκαρε ο Γαβαλάς. Και το δεύτερο από τον Ποζατζίδη που σταμάτησε ο Διαμαντής.

Και το 4-0 ήλθε στο 72′ με σουτ του Κουρτέρση έξω από την περιοχή.

Συνθέσεις:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛ. (Γ.Κούτσης): Διαμαντής, Κουρτέσης, Διαμαντάκης, Μπριλάκης, Τσούπρος, Αρώνης, Αναστασόπουλος, Δωματάς (74’ Νέρες), Νικλητσιώτης (20’ Πούτσης), Παπούλης, Παλιάτσος (61΄Σιαλμάς).

ΈΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Δ.Νόλης): Γαβαλάς- Παναγόπουλος (85’ Μπουσάϊ), Παπαεμμανουηλίδης, Καρτσαμπάς, Πιριτσάους (46’ Βιρβίλης)- Καρούτης, Μερκούρης, Εσκουδέρο- Τριμπόνιας (63’ Φερνάντες), Ποζατζίδης, Κατσιαμήτας.