Γ’ Εθνική: Δίκαιο το 1-1 ανάμεσα σε Ερμιονίδα και Βάρδα

0
306

Δίκαιο μπορεί να χαρακτηριστεί το σημερινό 1-1 ανάμεσα σε Ένωση Ερμιονίδας και ΠΑΟ Βάρδας, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής, όπου ο φιλοξενούμενος προηγήθηκε στο α’ ημίχρονο και η γηπεδούχος ισοφάρισε στο 65′.

Βαρύς ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου Κρανιδίου απο την βροχή που είχε προηγηθεί, αλλά και το ψιλόβροχο κατά την διάρκεια του αγώνα, ωστόσο έγινε καλό παιγνίδι, με την ομάδα της Βάρδας να αφήνει εξαιρετικές εντυπώσεις.

Στο πρώτο ημίχρονο κάθε ομάδα είχε απο δύο σουτ, αλλά δεν υπήρξε κάτι αξιόλογο, έως το 43′, όταν και έγινε το 0-1 απο τον Κάρδαρη.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ερμινίδα μπήκε καλύτερα και προσπάθησε να ανατρέψει το σκορ. Κατάφερε να μειώσει στο 65′ με τον μόνιμο σκόρερ της Ποζατζίδη. Προηγήθηκε σέντρα, η μπάλα κόλλησε στην περιοχή της Βάρδας, και τελικά ο Ποζατζίδης την έστειλε στα δίχτυα.

Επίσης είχαν απο ενα σουτ οι Ποζατζίδης, Μπαρμπέρος.

Ο Ποζατζίδης είχε μια κεφαλιά απο εξαιρετική θέση πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα.
Η Βάρδα είχε την μεγάλη της ευκαιρία μετά το 1-1 όταν ο Βας βγήκε τετατετ αλλά τον σταμάτησε ο Γαβαλάς.

Στα τελευταία λεπτά η φιλοξενούμενη ομάδα έδειξε να ικανοποιείται από το σκορ και γι αυτό κατέφυγε και σε καθυστερήσεις με όποιο τρόπο μπορούσε ώστε να μην δεχθεί άλλο γκολ-όπως και έγινε.

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Δ.Νόλης): Γαβαλάς- Παναγόπουλος, Πιριτσάους, Κατσιαμπάς, Παπαεμμανουηλιδης- Μπαρμπέρος, Καρούτης, Εσκουδέρο- Τριμπόνιας (60′ λ.τρ. Κατσιαμήτας), Ποζατζίδης, Γουάτσον (80′ Μερκούρης).