Τέταρτη συνεχόμενη ήττα για τον Ατρόμητο Παναριτίου, αυτή την φορά απο τον Αργοναύτη, με 2-0.

Απο την άλλη, αυτό είναι το 5ο συνεχόμενο θετικό αποτέλεσμα για την ομάδα της Νέας Κίου.

Μοιρασμένο παιγνίδι στο πρώτο ημίχρονο, μετά το 0-1, ο Ατρόμητος προσπάθησε να αντιδράσει, πίεσε κυρίωςε ανορθόδοξα, δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει και αντίθετα δέχθηκε και το 0-2 στο 68’.

Στο 18’ σουτ του Κοσμά έβγαλε σε κόρνερ ο Μπαλτάς.

Στο 27’ κούρσα απο δεξιά και σουτ του Χαϊμάνη, ο Μπελεσάκος απέκρουσε σε κόρνερ. Απο την εκτέλεση ο Αϊβαλιώτης μόνος έπιασε την κεφαλιά, όμως βρήκε σε αμυντικό του Ατρομήτου κι έφυγε σε νέο κόρνερ.

Στο 41’ σουτ του κοσμά έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Μπαλτάς.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου έγινε το 0-1. Απο κάθετη του Αϊβαλιώτη στον Χαϊμάνη, αυτός βγήκε τετατετ και άνοιξε το σκορ.

Στο 52’ φάουλ του Πίτρη, σε κόρνερ ο Μπαλτάς.

Στο 56’ φάουλ του Ευσταθίου ο Μπελεσάκος εξουδετέρωσε.

Στο 58’ μακρινό σουτ του Κοσμά, μόλις άουτ.

Απο κει και μετά ειχαμε αρκετά στημένα για τον Ατρόμητο, ενω για τον Αργοναύτη ο Δριμούρας έφυγε σε δύο αντεπιθέσεις, με τον Μπελεσάκο να αποκρούει την μια και την άλλη αμυντικός.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Τ.Καραμάνος): Μπελεσάκος- Ε.Μιχαλόπουλος (85′ Μανός), Πίτρης, Ατζαμίδης, Χρονόπουλος (57′ Η.Γκολέμης), Σαρακινιώτης, Κοσμάς, Παπαϊωάννου, Μάνα (77′ Σέρρος), Κ.Καλυβάς, Πάνος.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Π.Καπλατζής): Μπαλτάς- Ασπιώτης (36’ λ.τρ. Σιτι), Γατσάκος, Μπόμπος, Ευσταθίου- Παπαϊωάννου, Λιαγκρής (82’ Τσάμης), Σιακερλής (71’ Βασιλειάδης)- Χαϊμάνης (78’ Κουριώτης), Αϊβαλιώτης, Δριμούρας.

*Να σημειωθεί πως επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο ο Βασίλης Κουριώτης μετά τον τραυματισμό του και την εγχείρηση στην οποία υποβλήθηκε, πριν 1 χρόνο και 15-20 μέρες.