Α2 Αργολίδας: Αρκετά ενδιαφέροντα παιγνίδια για την 6η αγωνιστική

0
265

 

Αρκετά παιγνίδια με ενδιαφέρον περιλαμβάνει η 6η αγωνιστική στην Α2 Αργολίδας και στους τρείς ομίλους.

 

Στον 1ο όμιλο ο Αχιλλέας Πουλακίδας δεν αναμένεται να αντιμετωπίσει πρόβλημα με τον Προίτο και θα μείνει στην κορυφή.Την επόμενη ημέρα Θύελλα Λιμνών και Αχιλλέας Φιχτίου παίζουν εκτός έδρας, με Παμμετοχικό και Μυκηναϊκό, αντίστοιχα.

Στο 2ο όμιλο η Λυρκεία που έχει “αέρα” 5 βαθμών απο τον δεύτερο, πηγαίνει στην Ερμιόνη να αντιμετωπίσει τον Ατρόμητο Κρανιδίου. Στα υπόλοιπα παιχνίδια του ομίλου, έχουν σαφές προβάδισμα οι φιλοξενούμενοι.

Στο 3o όμιλο το Ηλιόκαστρο υποδέχεται τον Αριστέα Άργους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος όμιλος
ΠΡΟΙΤΟΣ – ΑΟ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΠΟΥΛΑΚΙΔΑΣ
ΔΑΚ ΤΙΡΥΝΘΑΣ Σάββατο 23/11, 15:00 Αθανασόπουλος Β., Βαρελά Β., Γεώργας Κ.

ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ – Ν. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Φ.
ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Κυριακή 24/11, 10:00 Δρούζας Χ., Καπετάνιος Αθ. Π., Θεοδώρου Α.

ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ
ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ Κυριακή 24/11, 15:00 Τριανταφύλλου Ρ., Κάτσουδας Π., Ελεφάντης Χ.

ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ – ΥΔΡΑ
ΛΥΡΚΕΙΑΣ Κυριακή 24/11, 15:00 Ρούσσης Σ., Τσιτουρίδης Π., Δαγρέ Μ.

ΜΕΘΑΝΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΠΟΡΣΙΑ
ΜΕΘΑΝΩΝ Κυριακή 24/11, 15:00 Κόλλιας Δ., Μαρινόπουλος Π., Παρασκευόπουλος Γ.

Βαθμολογία
1.ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΠΟΥΛΑΚΙΔΑΣ  12…11-4
2.ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ            11…13-6
3.ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΙΟΥ         11…12-6
4.ΜΕΘΑΝΑ                          9…13-14
5.ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ               9…6-7
6.ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ   6…13-9
7.ΥΔΡΑ                               6…11-14
8.ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΠΟΡΣΙΑ           5…6-12
9.ΠΡΟΙΤΟΣ                         1…8-15
10.ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ                 1…5-11

2ος Όμιλος
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ – ΛΥΓΚΕΥΣ
ΕΡΜΙΟΝΗΣ Σάββατο 23/11, 15:00 Ζώης Μ., Λέκκας Χ., Μαρινόπουλος Π.

Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ
ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ Κυριακή 24/11, 11:00 Κατσώνας Χ., Νώτης Χ., Κορολής Β.

ΑΡΓΕΑΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ
ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ Κυριακή 24/11, 15:00 Νώτης Χ., Κατσώνας Χ., Κορολής Β.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ – ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ
Ν.ΚΙΟΥ Κυριακή 24/11, 15:00 Σκιαδάς Δ., Αργύρης Ι., Πρέσβελου Γ.

Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ – ΠΑΝΑΝΥΦΙΑΚΟΣ
ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Κυριακή 24/11, 15:15 Θεοδώρου Α., Καπετάνιος Αθ. Π., Δρούζας Χ.

Βαθμολογία
1.ΛΥΓΚΕΥΣ ΛΥΡΚΕΙΑΣ     15…21-8
2.ΠΑΝΑΝΥΦΙΑΚΟΣ         10…10-5
3.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 10…13-5
4.ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ        9…13-8
5.ΠΡΩΤΕΑΣ                    9…16-10
6.ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ                6…13-6
7.Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ               6…7-14
8.Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ            0…6-14
9.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜ.   0…4-15
10.ΑΡΓΕΑΣ                    0…4-22

3ος Όμιλος
ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ – ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ
ΔΡΕΠΑΝΟΥ Σάββατο 23/11, 18:00 Σιαχάμη Α., Παρασκευόπουλος Γ., Δημητρόπουλος Π.

ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Α. Α.
ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ Κυριακή 24/11, 15:00 Σιαχάμη Α., Μελέτης Α., Φιλιππόπουλος Κ.

Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΑΡΙΣΤΕΑΣ
ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ Κυριακή 24/11, 15:00 Κόλλιας Γ., Γεώργας Κ., Κουτσούκος Ι.

ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΙΝΑΧΟΥ – ΠΡΟΣΥΜΝΗ 0-3 αα
ΔΑΝΑΟΙ – ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ 0-3 αα

Βαθμολογία
1.ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ        13…11-3
2.ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ       10…9-2
3.ΑΡΙΣΤΕΑΣ                   10…16-11
4.ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ           8…10-7
5.Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ      8…11-5
6.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Α. Α.      7…10-8
7.ΠΡΟΣΥΜΝΗ                  6…8-5
8.ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ          5…4-5
9.ΔΑΝΑΟΙ                       –
10.ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΙΝΑΧΟΥ      –