Το 9ο συνεχόμενο επιτυχημένο παιγνίδι το σημερινό για τον Φοίνικα Νέας Επιδαύρου, ο οποίος επικράτησε με 4-1 του Ατρομήτου Παναριτίου.

Ανοικτό παιγνίδι, απο δύο ομάδες που προσπάθησαν να παίξουν, πιο επικίνδυνος ο Φοίνικας. Καθοριστικό αποδείχθηκε το 1-0 με την λήξη του ημιχρόνου.
Πάντως αν και ο Φοίνικας ήταν πιο επικίνδυνος, το σκορ κρίθηκε στο 87′ όταν κι έγινε το 3-1.

Στο 2′ σουτ του Λούκας απο καλή θέση, άουτ.
Στο 7′ φάουλ του Λούκας απο το σημείο του κόρνερ στο απέναντι δοκάρι, δεν τη βρήκε κανείς.
Στο 9′ σέντρα του Λούκας, δεν έφτασε τη μπάλα ο Χατζόπουλος λίγο πριν τη γραμμή.
Στο 13′ μπαλιά του Χατζόπουλου στον Τσαούση, αυτός πλάσαρε, ο Μπελεσάκος απέκρουσε και απομάκρυνε αμυντικός.
Στο 37′ σουτ του Γκιάτη, η μπάλα πέρασε παράλληλα, πάλι δεν βρήκε κανείς.

Στο 45′ σέντρα του Καπετανκωνταντή, ο Λούκας με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Σε αυτό το ημίχρονο ο Ατρόμητος είχε μια καλή ευκαιρία με τον Κοσμά, το πλασέ του οποίου απέκρουσε με το σώμα ο Δαναμίδης.

Στο 50′ σέντρα του Δημγκιόκα, ο Λούκας τσίμπησε τη μπάλα αλλά πέρασε λίγο άουτ.

Στο 61′ μπαλιά του Λιμνιάτη έβγαλε τετατετ τον Λούκας κι αυτός πέτυχε το 2-0.

Στο 65′ απο συνδυασμό και κάθετη του Καλυβά, ο Κοσμας πήρε στην περιοχή, ελίχθηκε και σκόραρε πετυχαίνοντας το 2-1.

Στο 85′ σέντρα του Δημγκιόκα, ο Λούκας απο κοντά πλάσαρε, ο Μπελεσάκος απέκρουσε και έδιωξαν οι αμυντικοί.

Στο 87′ μακρινό φάουλ του Καπετανκωνσταντή, η μπάλα στο δοκάρι, στον Μπελεσάκο και το 3-1.

Στο 92′ ο Ρούμπος έβγαλε στον Βαρβαρέσο, που απο την περιοχή πλάσαρε και το 4-1.

Ο Ατρόμητος είχε μια κεφαλιά με τον Ατζαμίδη λίγο έξω, ενω το σκορ ήταν 1-0, ενα καλό σουτ ο Πίτρης. Κάποια σουτ έγιναν ακόμη αλλά χωρίς τύχη.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Δ.Κρεμμύδας): Δαναμίδης- Διδασκάλου, Λιμνιάτης, Καπετανκωνσταντής, Γαλάνης- Γκιάτης, Δημγκιόκα, Λούκας (89′ Μπινιάρης), Χατζόπουλος (81′ Βαρβαρέσος), Τσαούσης (70′ Ρούμπος), Σερμαγιάς.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Αν.Καραμάνος): Μπελεσάκος- Γκρίτζαλης (75′ Μάνα), Ε.Μιχαλόπουλος (65′ Η.Γκολέμης), Ατζαμίδης, Πίτρης- Μαλούτα (60′ Καλυβάς), Πάνος, Σαρακινιώτης- Χρονόπουλος, Κοσμάς, Παπαϊωάννου.