Η 5η αγωνιστική γίνεται αυτό το Σαββατοκύριακο στην Α2 Αργολίδας, όπου στον 1ο όμιλο δεσπόζει το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Θύελλα Λιμνών και Αχιλλέα Φιχτίων.

 

Εξίσου ενδιαφέρον έχει και το Αχιλλέας Πουλακίδας- Θύελλα Μαλανδρενίου.

Στον 2ο όμιλο ο Λυγκεύς Λυρκείας αναμένεται να μην συναντήσει δυσκολίες απέναντι στον ΑΟ Μιδέας, ενώ Πρωτέας και Ασκληπιός παίζουν εκτός έδρας.

Τέλος, στον 3ο όμιλο γίνονται μόνο δύο αγώνες, με πιο σημαντικό αυτόν ανάμεσα σε Αριστέα και Παμμιδεατικό

 

Το πρόγραμμα:

1ος Όμιλος

ΑΣΤ.ΜΠΟΡΣΙΑ – ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ

ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ         Σάββατο 15:00       Αθανασόπουλος Β., Μπατάκος Κ., Μελέτης Α

 

ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΙΟΥ

ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ         Κυριακή  12:00       Μαυροκορδόπουλος Ν., Κόλλιας Δ., Κάτσουδας Π.

 

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΠΟΥΛΑΚΙΔΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ    Ζώης Μ., Σκιαδάς Δ., Γεώργας Κ.

ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ      Κυριακή  15:00

 

ΜΕΘΑΝΑ – ΠΡΟΙΤΟΣ

ΜΕΘΑΝΩΝ Κυριακή    15:00       Αθανασόπουλος Β., Πρέσβελου Γ., Κορολής Β.

 

ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ – ΥΔΡΑ

ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ    Κυριακή  15:00       Κόλλιας Δ., Μαυροκορδόπουλος Ν., Κάτσουδας Π.

 

Βαθμολογία

1.ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ                               10…11-4

2.ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΙΟΥ                            10…10-4

3.ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΠΟΥΛ.                                9…9-3

4.ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔ.                               6…12-7

5.ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ                                 6…4-7

6.ΜΕΘΑΝΑ                                            6…9-12

7.ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΠΟΡΣΙΑ                             5…6-10

8.ΥΔΡΑ                                                 3…7-13

9.ΠΡΟΙΤΟΣ                                           1…6-11

10.ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ                                   1…4-7

 

2ος Όμιλος

ΛΥΓΚΕΥΣ – Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ

ΛΥΡΚΕΙΑΣ      Σάββατο 15:00       Ρούσσης Σ., Αργύρης Ι., Βαρελά Β.

 

ΠΑΝΑΝΥΦΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛ.

ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ   Κυριακή 11:00     Παπαγεωργόπουλος Ι., Δαγρέ Μ., Κουκουφιλίππου Ε.

 

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ – Α.Ε.Κ.

ΕΡΜΙΟΝΗΣ    Κυριακή 15:00        Καρακάσης Γ., Τσέλας Σ., Γερανάκης Π.

 

ΑΡΓΕΑΣ – ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ

ΚΙΒΕΡΙΟΥ     Κυριακή  15:30       Μαρινόπουλος Π., Καπετάνιος Αθ. Π., Κατσώνας Χ.

 

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ – ΠΡΩΤΕΑΣ

ΔΡΕΠΑΝΟΥ   Κυριακή  18:00 Κόκκορης Η., Κωνσταντόπουλος Π., Παπαιωάννου Α.

 

Βαθμολογία

1.ΛΥΓΚΕΥΣ ΛΥΡΚΕΙΑΣ        12…15-7

2.ΠΡΩΤΕΑΣ                         9…13-5

3.ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ                     9…9-5

4.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝ.          7…11-4

5.ΠΑΝΑΝΥΦΙΑΚΟΣ              7…7-4

6.ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ             6…8-5

7.Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ                   6…6-8

8.Α.Ε.Κ. ΑΡΓΟΥΣ                 0…5-12

9.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛ.             0…3-12

10.ΑΡΓΕΑΣ                         0…3-18

 

3ος Όμιλος

ΑΡΙΣΤΕΑΣ – ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ

ΚΙΒΕΡΙΟΥ     Κυριακή  12:30       Καπετάνιος Αθ. Π., Μαρινόπουλος Π., Κατσώνας Χ.

 

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Α. Α. – ΠΡΟΣΥΜΝΗ

ΔΑΚ ΤΙΡΥΝΘΑΣ    Κυριακή  15:30       Τσατσούλη Β., Κουτσούκος Γ., Νώτης Χ.

 

ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ – ΔΑΝΑΟΙ                     3-0 α.α.

ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΙΝΑΧΟΥ -ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ     0-3 α.α.

Δεν ορίσθηκε το Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ

 

Βαθμολογία

1.ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ                  13….11-3

2.ΑΡΙΣΤΕΑΣ                            10…16-8

3.ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ                    8….10-7

4.Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ               8….11-5

5.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Α. Α.               7….10-5

6.ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ                 7….6-2

7.ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ                  5….4-5

8.ΠΡΟΣΥΜΝΗ                          3….5-5

9.ΔΑΝΑΟΙ               –

10.ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΙΝΑΧΟΥ          –

 

- Advertisement -