Στους 2 βαθμούς μειώθηκε η διαφορά της Κορωνίδας Κοιλάδας από τους διώκτες της (Αστέρα Δρεπανιακό και Ερμή Κιβερίου), μετά το 0-0 απέναντι στον Αργοναύτη.

Από την άλλη, αυτή ήταν η πρώτη φορά που δεν δέχθηκε γκολ φέτος ο Αργοναύτης.

Έγινε ένα δυνατό παιγνίδι, με μονομαχίες, περισσότερο γύρω από το χώρο του κέντρου.

Η Κορωνίδα ανέβασε απόδοση μετά το 15λεπτο και προσπάθησε να βρει χώρο, ενώ ο Αργοναύτης αμυνόταν σωστά. Οι γηπεδούχοι δεν είχαν το καθαρό μυαλό στην τελική επιλογή και έτσι κόβονταν οι φάσεις που ξεκινούσαν.

Στο πρώτο ημίχρονο ένα σουτ του Σαμαρά απέκρουσε ο Πνευματικός με διπλή προσπάθεια. Τό ίδιο και σε σουτ του Μπιτζή.

Διαμαρτυρία υπήρξε απο τους γηπεδούχους για γκολ του Καμπιώτη που δεν μέτρησε (που πέτυχε όμως αφου είχε ακουστεί το σφύριγμα για φάουλ του Μπιτζή επί του Πνευματικού).

Στο δεύτερο ημίχρονο η Κοιλάδα αύξησε την πίεσή της και ο Αργοναύτης οπισθοχώρησε περισσότερο κλείνοντας τους χώρους μπροστά από την περιοχή του.

Έγιναν πολλές προσπάθειες για πλαγιοκοπήσεις, αλλά τετατέτ δεν βγήκε. Οι πιο σημαντικές απειλές ήταν από μια παράλληλη σέτρα του Σαμαρά που δεν πρόλαβε ο Μπιτζής και στο 71’ σουτ του Σαμαρά εκτός περιοχής που εξουδετέρωσε ο Πνευματικός.

Από την άλλη, ο Αργοναύτης έψαξε τις αντεπιθέσεις και σε μια από αυτές θα μπορούσε να σκοράρει.

Στο 57’ από λάθος γύρισμα του Σελλή, ο Αϊβαλιώτης κέρδισε τη μπάλα, αλλά ανατράπηκε εκτός περιοχής και πλάγια από τον Αλευρά (που αντίκρυσε την κίτρινη κάρτα).

Στο 59’ ο Λιαγκρής από αριστερά έδωσε στον Ευσταθίου, αυτός με την μια τη σέντρα, ο Αϊβαλιώτης έκανε την προβολή από το ύψος του πέναλτι, άουτ.

ΚΟΡΩΝΙΔΑ (Αθ.Τσιρόπουλος): Αλευράς- Παπασταύρου, Ντάνιελ, Σελλής, Γιαννακόπουλος- Μέγας (82’ Λάμπρου), Τζιέρης, Σαμαράς- Μπάζος, Μπιτζής, Καμπιώτης (75’ Ελένης)

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Π.Καπλατζής): Πνευματικός- Ασπιώτης, Γατσάκος, Μπόμπος, Ευσταθίου- Παπαϊωάννου, Λιαγκρής, Σιακερλής (65’ Χαϊμάνης)- Σίτυ (82’ Λιαγκριδώνης), Αϊβαλιώτης (93’ Βασιλειάδης), Δριμούρας (95’ Καπλατζής).

*”Σύσσωμη η οικογένεια της Κορωνίδας Κοιλάδας νιώθει την ανάγκη να ευχαριστήσει από καρδιάς όλο το φίλαθλο κόσμο που ανταποκρίθηκε σήμερα στο κάλεσμά μας και όχι μόνο ήρθε στο γήπεδο , αλλά βοήθησε και συνεισέφερε σημαντικά ώστε να συγκεντρωθεί ένα χρηματικό ποσό για τον αγώνα ζωής που δίνει η μικρή μας συμπατριώτισσα Μιχαέλα.
Το ποσό που συγκεντρώθηκε είναι 1.200€ και θα κατατεθεί αύριο στον τραπεζικό λογαριασμό της οικογένειας.
Ευχόμαστε καλή ανάρρωση , σύντομα περαστικά και κουράγιο στους οικείους της”.

Τα παραπάνω αναφέρονται σε ανακοίνωση της ομάδα της Κοιλάδας.