Δεύτερη εντός έδρας ήττα για τον Αστέρα Δρεπανιακό, αυτή τη φορά απο την ομάδα της Ασίνης, κάτι που το κρατάει στους -4 απο την πρώτη θέση.

Για άλλη μια φορά η ομάδα του Δρεπάνου δεν ήταν καλή. Βέβαια, έχασε μοναδική ευκαιρία στο ξεκίνημα αστοχώντας σε πέναλτι ο Ταραντίλης, αυτό βάρυνε στην ψυχολογία-καθοριστικά όπως αποδείχθηκε για κάποιους παίκτες του.

Στην επανάληψη ο Αστέρας πίεσε με όποιο τρόπο μπορούσε αλλά κάτι το ιδιαίτερο δεν έγινε.

Αξιοσημείωτο ότι στο 65’ αποβλήθηκε για μαρκάρισμα απο πίσω ο Βερβενιώτης και στο 68’ με δεύτερη κίτρινη για φάουλ στον Πιττερό ο Ν.Τσίρος.

Η ομάδα της Ασίνης αφού ξεπέρασε την …μπόρα του πρώτου 15λεπτου, στάθηκε καλά και πάλι, έτρεξε, πέτυχε το γκολ ακι το κράτησε ως το τέλος αμυνόμενη σωστά.

Ο Αστέρας Δρεπανιακός ξεκίνησε πολύ δυανατά ψάχνοντας το γρήγορο γκολ και είχε τις ευκαιρίες- με κορυφαία το χαμένο πέναλτι, αλλά δεν το πέτυχε.

Προοδευτικά η Ασίνη ισορρόπησε και ήταν αυτή που πέτυχε πρώτη το γκολ.

Μάλιστα, οι δύο ομάδες ισοβαθμούν πλέον.

Στο 5’ κούρσα απο δεξιά του Ταραντίλη, μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε απο τον Δαγρέ. Ο επιθετικός του Δρεπάνου ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά έστειλε τη μπάλα έξω.

Στο 12’ φάση διαρκείας στην περιοχή της Ασίνης με συνεχόμενα σουτ και αποκρούσεις, το τελικό σουτ απο τον Χριστόπουλο πολύ έξω.

Στο 20’ σέντρα του Τσίρου, ο Μπέλμπα έπιασε το σουτ μόλις άουτ.

Στο 35’ προσπάθεια του Ν.Τσίρου, που πέρασε τρείς αντιπάλους, σέντρα στο πρώτο δοκάρι, όπου ο Καζολιάς αφου στοπάρησε, με σουτ στη κλειστή γωνία πέτυχε το 1-0.

Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου το Δρέπανο είχε μια φάση με τον Βερβενιώτη που σχεδόν εξ επαφής δεν τελείωσε καλά και με τον Ταραντίλη που έχασε το τελικό κοντρόλ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας ανέβηκε να πιέσει, ο Πανασιναϊκός έκλεισε τους χώρους. Ενα σουτ του Μελάνη στο 75’ απέκρουσε ο Τσακάλης και στο 85’ ο Ταραντίλης ενω θα μπορούσε να γυρίσει στον Μπούρη που ήταν σε καλύτερη θέση προτίμησε να τελειώσει ο ίδιος την φάση, χωρίς επιτυχία.

Η Ασίνη στο 80’ απείλησε με πλασέ του Κ.Τσίρου από μπαλι΄λα του Μπέλμπα, αλλά ο Πιττερός έβγαλε.

Στο 87’ ο Μπέλμπα ξεκίνησε μια προσπάθεια απο το κέντρο αλλά το τελικό του σούτ αδύναμο.

ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ (Ι.Ευθυμίου): Tσακάλης- Κ.Τσίρος, Ταμπάκης, Καββεζός, Δαγρές (46’ Π.Κωστόπουλος)- Μπέλμπα, Μανουσάκης, Ν.Τσίρος- Καζολιάς (75’ Ρεβίθης), Ι.Κωστόπουλος (65’ Πεβερέτος), Γεωργιδάκης (65’ Τοπάλι).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠ. (Βασ.Γεωργακόπουλος): Πιττερός- Καρδάσης, Προύτζος, Γκιαούρης, Μαούρης (75’ Καλλιάνος)- Μπούρης Στ. (85’ Τράγκας), Λυκομήτρος (90’ Π.Μπούρης), Μανδύλης- Ταραντίλης, Χριστόπουλος (60’ Μελάνης), Βερβενιώτης.