Ενα “γεμάτο” παιγνίδι σήμερα ανάμεσα στον Ερμή Κιβερίου και τον Τροιζηνιακό, όπου οι δύο ομάδες έμειναν στο 2-2, ενα αποτέλεσμα καθόλου καλό για τον γηπεδούχο που μετά την νίκη του την προηγούμενη αγωνιστική στο Δρέπανο έδειξε ικανό να ξαναμπεί στην μάχη του πρωταθλήματος με καλές προϋποθέσεις.

Πάντως και οι δυο ομάδες έχουν παράπονα συνολικά απο την διαιτητική τριάδα.

Οι δύο ομάδες είχαν απο ένα ημίχρονο: στο πρώτο κυριάρχησε ο Ερμής Κιβερίου, στο δεύτερο ο Τροιζηνιακός- όπου και σημειώθηκαν όλα τα γκολ.

Κομβικό σημείο η αποβολή του Κατσαούνη σε μια ανύποπτη φάση, αφου μετά ο Τροιζηνιακός έμεινε με παίκτη λιγότερο, ελλείψει αναπληρωματικού τερματοφύλακα κάτω απο τα δοκάρια κάθησε ο Κορδαλής, μέσα σε λίγα λεπτά το 0-1 έγινε 2-1 και στο τέλος ισοφάρισε ο Τροιζηνιακός.

Ο γηπεδούχος ξεκίνησε καλύτερα το πρώτο 20λεπτο, είχε κατοχή μπάλας, δοκάρι και και ευκαιρίες να σκοράρει. Ο Τροιζηνιακός επιχειρούσε να βγεί στην κόντρα.

Στο 10’ ο Διαμαντής σημάδεψε το δοκάρι του Κατσαούνη.

Στο 20’ φάση διαρκείας απο σουτ του Κατσέλη στο δοκάρι, σουτ του Σαλταπίδα απέκρουσε ο Καλαλάς, νεο σουτ του Σούχλα κόρνερ ο Καλαλάς.

Ο Τροιζηνιακός ισορρόπησε και είχαμε ενα σουτ του Σαλταπίδα στο 30’ ελάχιστα έξω, αμέσως μετά σουτ του Μαρίνη απέκρουσε ο Κατσαούνης, ο Βαρβουλέτος βγήκε τετατετ αλλά τον σταμάτησε ο Κατσαούνης και τέλος σουτ του Σούχλα απέκρουσε ο Καλαλάς.

Στο δεύτερο ημίχρονο ξκεκίνησε καλύτερα ο Τροιζηνιακός και ανέλαβε την πρωτοβουλία. Κι αφού στο 55’ απο κάθετη του Σταματέλου ο Σούχλας δεν πρόλαβε μόλίς την μπάλα, στο 60’ έγινε το 0-1.

Κάθετη του Σταματέλου στον Σαλταπίδα, αυτός βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Ερμή, πλάσαρε διαγώνια και 0-1. Εδώ υπήρξαν διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για οφσάιντ.

Ακολούθησε χαμένη ευκαιρία απο τον Σαλταπίδα και στο 74’ είχαμε την φάση που άναψε τα αίματα. Για ενα φάουλ που ο διαιτητής Κόλλιας έδωσε υπερ του Βαρβουλέτου, οι φιλοξενούμενοι το αμφισβήτησαν, ο Κατσαούνης άρχισε να διαμαρτύρεται έντονα, με αποτέλεσμα να ακτικρύσει την κόκκινη κάρτα. Όταν μετά την διακοπή το παιγνίδι ξεκίνησε και πάλι, κάτω απο τα δοκάρια κάθισε ο Κορδαλής, το φάουλ κτυπήθηκε, και ο Διαμαντής με σουτ πέτυχε το 1-1.

Λίγο αργότερα, στο 80’ απο μεγάλη μπαλιά ο Κουτσοδήμος πέτυχε το 1-2, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται για οφσάιντ.

Στην συνέχεια είχαμε στου των Μαρίνη, Δερβίδη, Καλυβόπουλου που αποκρούσθηκαν.

Στο 86’ σε σέντρα διεκδίκησε ο Ισούφη, η μπάλα βρήκε το χέρι του και δόθηκε πέναλτι, στο οποίο ευστόχησε ο Σούχλας και 2-2. Αυτή τη φορά οι διαμαρτυρίες είναι των γηπεδούχων ότι προηγήθηκε επιθετικό φάουλ “σκαμνάκι” στον Ισούφη.

Και το …κερασάκι στην τούρτα, στο 90’ όταν ο Βαρβουλέτος αντίκρυσε κόκκινη κάρτα επειδή έκανε σκληρό φάουλ στον Βλάχο.

ΕΡΜΗΣ (Α.Σαβούρδος):Καλαλάς- Διαμαντής, Μπλάτσος (65’ Ντερβίσι), Καζάς, Καπράνος- Ισούφη, Μποζιονέλος (46’ Τσιώρος), Γιάννος- Μαρίνης, Βαρβουλέτος, Κουτσοδήμος.

ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ (Χρ.Αγγελόπουλος): Κατσαούνης- Βλάχος (90’ Σταύρου), Καλύβας, Δελαπόρτας, Βασιλέρης (60’ Μπατζάβαλης)- Κορδαλής, Σταματέλος- Κατσέλη, Κατσίγκρας, Σαλταπίδας- Σούχλας.