Με το εξ αναβολής παιγνίδι που έγινε σήμερα στο Λυγουριό , όλες οι ομάδες έχουν πλέον από 4 αγώνες. Πριν λίγο, ο Πόρος έκανε περίπατο και πέρασε με 5-0 σε βάρος του Αριστείωνα.

Η νεοφώτιστη ομάδα του Πόρου μπήκε δυνατά από την αρχή γνωρίζοντας τα προβλήματα ομοιογένειας που αντιμετωπίζει ο Αριστείωνας, πέτυχε νωρίς γκολ και από κει και μετά κυριάρχησε. Προηγήθηκε με 3-0 στο ημίχρονο , στο 48’ πέτυχε το 4-0 και στο 79΄ το 5-0.

Όσο για την ομάδα του Λυγουριού, παρότι είχε και τους νεοαποκτηθέντες, έδειξε οτι δεν είναι έτοιμη ακόμη, παραμένει δε, στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, χωρίς βαθμό.

Στο 9’ η πρώτη ευκαιρία για τον Πόρο, όταν ακυρώθηκε γκολ του Κομιώτη από το δεύτερο δοκάρι, ως οφσάιντ.

Στο 10’ σουτ του Δεϊμέζη βρήκε σε σώμα αντιπάλου αμυντικού κι έφυγε κόρνερ.

Στο 12’ από προσπάθεια του Δεϊμέζη από αριστερά και σουτ στη γωνία χαμηλά, έγινε το 0-1.

Στο 15’ ο Κομιώτης αστόχησε σε τετατετ.

Δύο φορές οι αμυντικοί του Αριστείωνα απέκρουσαν διαδοχικά στη γραμμή τέρματος κεφαλιά του Καρνέζη και σουτ.

Στο 32’ σουτ του Δεϊμέζη απέκρουσε ο Μπαβέλλας.

Στο 45’ με φάουλ του Ζώρα έγινε το 0-2.

Στο 40’ διαγώνιο σουτ του Δεϊμέζη πέρασε λίγο έξω.

Στο 45’ από σέντρα και λάθος αμυντικού των γηπεδούχων, ο Κομιώτης με κεφαλιά πέτυχε το 0-3.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, στο 48’ έγινε το 0-4. Προσπάθεια απο δεξιά και κάθετη του Στάση για τον Στάικο, ο οποίος με διπλή προσπάθεια και πλασέ σκόραρε.

Στο 52’ κεφαλιά του Δεϊμέζη απο φάουλ του Ζώρα, πέρασε έξω από το πρώτο δοκάρι.

Στοπ 62’ διαγώνιο σουτ του Μίνο απέκρουσε ο Μπαβέλλας.

Στο 72’ από δεξιά ο Στάικος έβγαλε στον Κομιώτη, τον οποίο πρόλαβαν την τελευταία στιγμή οι αντίπαλοι αμυντικοί.

Στο 79’ προσπάθεια των φιλοξενούμενων από δεξιά και κάθετη στον Κομιώτη, αυτός έκανε το παράλληλο γύρισμα και ο Στρατηγός το 0-5.

Στο 87’ σε σέντρα του Στάικου από δεξιά, ο Κομιώτης σκόραρε στο δεύτερο δοκάρι, αλλά κι αυτό το γκολ του ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Συνθέσεις:

ΑΡΙΣΤΕΙΩΝ (Ν.Σαρρής): Μπαβελλας- Γιώργας (55’ Τσιάλαφος), Χρόνης, Δούμας, Μέντης, Σερέτης, Κουβάτσος (46’ Οψιμούλης), Σκαρτάδος (60’ Ρέκκας), Ταμπουράκης (50’ Μπάτσί), Μπέκας , Τρίμπος.

ΠΟΡΟΣ (Γ.Πάνου):Βλάχος Π.- Πάνου Ν. (46’ Στάικος), Αναγνωστόπουλος, Καρνέζης, Μίνος (75’ Σαραντόπουλος)- Ζώρας, Μισλίμ (65’ Τριμπόνιας), Καραμάνος, Κομιώτης, Δεϊμέζης, Στάσης (78’ Στρατηγός).