Παραμένει κοντά στις πρώτες θέσεις ο Φοίνικας Νέας Επιδαύρου, μετά την νίκη του με 2-1 επι του Πανασιναϊκού.

Η ομάδα της Νέας Επιδαύρου ξεκίνησε πολύ καλά, προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με 2-0 και θα μπορούσε να είχε πετύχει και τρίτο, ώστε να κλειδώσει το αποτέλεσμα.

Στο 11’ σουτ του Λούκας απέκρουσε ο Τσακάλης.

Στο 39’ φάουλ κέρδισε ο Γκιάτης απο πλάγια, ο Λούκας σέντραρε και με το κεφάλι ο Χατζόπουλος πέτυχε το 1-0.

Στο 44’ ο Χατζόπουλος πίεσε τους αντίπαλους αμυντικούς σε μια μεγάλη μπαλιά, ο Κωστόπουλος που ακολουθούσε τη φάση εκμεταλλεύθηκε το λάθος και πέτυχε το 2-0.

Στο 45’ προσπάθεια του Χατζόπουλου απο πλάγια και γύρισμα στον Γκιάτη, αυτός δεν πρόλαβε να τοποθετήσει το σώμα του και η μπάλα πήγε στον Τσακάλη.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Φοίνικας έχοντας το υπερ του σκορ δεν κράτησε τον ίδιο ρυθμό, η Ασίνη ανέβασε την απόδοσή της και μείωσε το σκορ.

Στο 47’ ο Λιμνιάτης στον Χατζόπουλο, αυτός ξαναγύρισε και ο πρώτος απο το σημείο του πέναλτι σούταρε στο πλάι του δοκαριού.

Στο 49’ μπαλιά του Λούκας για τον Χατζόπουλο, αυτός έφυγε πλάγια, με διπλή προσπάθεια απέκρουσε ο Τσακάλης.

Στη συνέχεια απο κόρνερ του Λούκας, ο Τσακάλης απέκρουσε κεφαλιά του Χατζόπουλου.

Στο 63’ μπαλιά του Χατζόπουλου στον Δημγκιόκα, το σουτ του εξουδετέρωσε ο Τσακάλης.