Πρεμιέρα σήμερα Σάββατο 12 Οκτωβρίου, για την Α1 ανδρών της ΕΣΚΑΚ με τους αγώνες της πρώτης αγωνιστικής.

 

Για πρώτη φορά η περιοχή της Ερμιονίδας δεν έχει εκπρόσωπο στην πρώτη κατηγορία της ΕΣΚΑΚ αφού ο Α.Ο.Ερμιονίδας αγωνίζεται στην Γ΄Εθνική ενώ ο Α.Ο.Κρανιδίου αγωνίζεται στην Α2 .

Το πρόγραμμα

20:00 Νέας Κίου Αργοναύτης Νέας Κίου-Κορωνίς Λυγουριού

17:00 Ξυλοκάστρου Α.Ο.Ξυλοκάστρου-Αρχιμήδης Ασίνης

18:00 Λουτρακίου Ποσειδώνας Λουτρ.-Διαγόρας Βέλου

19:00 Λέχαιου Μέθανα-Άρατος Κιάτου

19:30 Αστρους Πήγασος Άστρους-Ατρέας Άργους

20:00 Αγίων Θεοδώρων Τήρωνας Αγ.Θεοδ.-Λέοντας 2014

 

 

A2

 

Στο κλειστό του Άργους γίνεται το Α.Ο.Ακαδημία Άργους -Α.Ο.Κρανιδίου, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής της Α2 ΕΣΚΑΚ.

Το αγώνας είναι προγραμματισμένος να αρχίσει στις 5 το απόγευμα.

Θετική η πρεμιέρα  για τον Α.Ο.Κρανιδίου στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΚ ανδρών, αφού κέρδισε στο κλειστό της Ερμιόνης την ομάδα του Λεωνιδίου με σκορ 70-55. Η ομάδα του Βαγγέλη Λαλογιάννη αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο ( 16-21)  με ηγέτη τον Γιάννη Κοντογιάννη πήρε την πολυπόθητη νίκη .

Δεκάλεπτα : 16-21 36-25 ημίχρονο 57-43 70-55 τελικό
Α Ο ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ (Λαλογιάννης ) : Κοντογιάννης 30 (1), Στρίγκος Κ. 15 ( 4), Μένης 10 (3), Βραχνός 9, Στρίγκος Α 3,Λυτρίβης 2, Λιωσης 1, Παπαϊωάννου, Κόντος ,Δημητρίου , Σαράντος Ν, Σαράντος Γ.

ΛΕΩΝΙΔΙΟ ( Χείλαρης ): Γεωργίτσης, Κοντολέων10 (3), Πουτσέλας 8 (2) Τσελέπης 3 , Χελιώτης , Μπακάλης 16 , Χιώτης 9 ,Ζωτάλης 2 , Μητροφάνης 2 (1), Σαρρής 2 .

 

Στο Βραχάτι η τοπική ομάδα κέρδισε την ενισχυμένη φέτος Ακαδημία 60-51

Τα δεκάλεπτα : 14-18, 29-29, 43-39, 60-51

Μέγας Αλέξανδρος Βραχατίου : Γκούτσης 3 (1) , Ναλμπάντης 8, Βουγιούκας 8, Μπίζτας 1, Παπαδόπουλος 8, Βασιλείου 4, Στεμπίλης, Δόσης 14 (4), Μπαλαμπάνης 1, Καπινιάς, Ζαρακιώτης 13 (2)

Α.Ο Ακαδημία Άργους : Λαγός 3 , Αργυρόπουλος 6 (2) , Δελής Β. 20 (2) ,Σπανός ,Κόκορης Γ. , Δελής Δ. , Πατούρας 2,Καρνάβας 4, Κουγιάς 13 (3), Χρυσός 3, Νώτης.

Στο Αργος, στο τοπικό ντέρμπι, ο Ολυμπιακός κέρδισε 72-65 τον Σπάρτακο.

 

 

ΠΑΙΔΙΚΟ

(Σάββατο)

Ξυλόκαστρο-Λέοντας

Ζευς-Ποσειδών 2μμ

Κιάτο-ΚΑΟΚ 7,30μμ

Γερανοί-Βέλο 4μμ

Κρανίδι-Ερμιόνη 12.00

 

ΕΦΗΒΙΚΟ

(Κυριακή)

Ερμιόνη-Τηρων 2μμ

Κιάτο-Ξυλόκαστρο 3μμ

Βέλο-ΖΕΥΣ 5μμ

Μέθανα-Λέοντας 7μμ

Ποσειδών-Γερανοί 12.00

Κρανίδι-ΟΙΑΞ 12.00

Αργοναύτης-Ασίνη 1μμ

Ατρέας-Ολύμπια 3μμ

Κορωνίς-Έσπερος 3μμ

 

- Advertisement -