Τον δεύτερό τους βαθμό, κι αυτόν εκτός έδρας, πήραν οι Σπέτσες, ισοφαρίζοντας στις καθυστερήσεις μέσα στον Πόρο, σε 3-3.

Εξαιρετικά ενδιαφέρον το παιγνίδι ανάμεσα στους δύο νησιώτες, με τον Πόρο να έχει βρεί στο πρόσωπο του Κομιώτη τον σκόρερ που χρειάζεται κάθε ομάδα, από την άλλη όμως είναι ανησυχητικό το οτι δέχθηκε 3 γκολ απο μια ομάδα σαν τις Σπέτσες, η οποία και προετοιμασία δεν έχει κάνει και έπαιξε την Τετάρτη αγώνα κυπέλλου (με παράταση).

Οι Σπέτσες προηγήθηκαν, στη συνέχεια ο Πόρος προηγήθηκε δύο φορές και στο 93′ έγινε το 3-3.

Στο 3′ σε σέντρα του Στάση ο Μουράτης έβγαλε τη μπάλα κόρνερ.
Στο 10′ φάουλ του Ζώρα, κεφαλιά του Κομιώτη λίγο άουτ.

Στο 12′ ο Δεϊμέζης έχασε τη μπάλα στα πλάγια, οι Σπέτσες έπαιξαν γρήγορα μέσα στον Βασιλείου, αυτός πέρασε απο το κέντρο και με σουτ πέτυχε το 0-1.

Στο 13΄απο σέντρα του Μισλίμ, ο Κομιώτης με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 27′ ασιστ του Μίνο στον Κομιώτη, το σουτ του οποίου έβγαλε κόρνερ ο Μουράτης.
Στο 29′ σέντρα του Δεϊμέζη, κεφαλιά του Μισλίμ, πάλι ο Μουράτης ήταν εκεί.Όπως και στο 45′ σε σουτ του Μισλίμ.

Στο 57′ σουτ του Μισλίμ κόνταρε και πέρασε κόρνερ, στο 60′ σουτ του Μίνο πάλι σε κόρνερ ο Μουράτης, απο το οποίο ο Κομιώτης έπιασε κεφαλιά άουτ.

Στο 76′ απο κόρνερ, ο Κομιώτης με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του.

Στο 80′ φάουλ απο δεξιά, ο Ζώρας προσπάθησε να απομακρύνει η μπάλα βρήκε στο γόνατο του Kαραμάνου και κατέληξε ως αυτογκόλ στα δίχτυα.

Στο 88′ προσπάθεια του Δεϊμέζη που πέρασε έναν αντίπαλο και μετά απο σέντρα του, ο Κομιώτης πέτυχε το τρίτο του γκολ.

Όμως στο, 93′ απο φάουλ-γέμισμα που κτύπησε ο Μουράτης, η μπάλα έσκασε στη περιοχή και με σουτ στη γωνία ο Παπανδρέου πέτυχε το 3-3.

ΠΟΡΟΣ (Γ.Πάνου): Τζάνος- Μισλίμ, Αναγνωστόπουλος, Βλάχος Κ., Μίνο- Καρνέζης (46′ Καραμάνος), Ζώρας, Σαραντόπουλος (66′ Ράντης)- Στάσης (61′ Στρατηγός), Κομιώτης, Δεϊμέζης (90′ Αγ.Πάνου).
ΣΠΕΤΣΕΣ (Ν.Μπατάκος): Μουράτης-Ζάχου, Λαζάρου, Βιγκλιάρης, Θυμαράς (40′ λ.τρ. Τσούνη)- Μέξης, Χρ.Βελιώτης, Καραζούπης (46′ Ν.Βελιώτης), Βασιλείου, Μπαλτάς (70′ Παπανδρέου- Τσάνας (94′ Ρούσσος).