Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε σήμερα ο Πανναυπλιακός, αντιμετωπίζοντας στο γήπεδο Λυρκείας τον Ηρακλή Καρυάς.

Η ομάδα του Ναυπλίου προηγήθηκε 2-0, θα μπορούσε δε, να είχε πετύχει κι άλλο γκολ με τον Καραγκούνη και να καθαρίσει το αποτέλεσμα, αλλά από την άλλη, μετά την αποβολή του Φίλη, κινδύνευσε με ισοφάριση. Μεγάλη η συμβολή στο αποτέλεσμα του τερματοφύλακα Μαρσέλο, που σε αρκετές περιπτώσεις και σε τετατετ σταμάτησε τους αντιπάλους του. Νικήθηκε δε, μόνο με σουτ στο “γαμα”.

Ο Ηρακλής μετά την ψυχρολουσία του γρήγορου γκολ, συνήλθε κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο και αν ήταν πιο τυχερός στο τέλος θα μπορούσε να πάρει τον έναν βαθμό.

Στο 8′ από μπαλιά του Καραγκούνη, ο Χύσο πέρασε την μπάλα πάνω από τον Φατούρο και έκανε το 0-1.
Στο 15’σουτ του Καραγκούνη σταμάτησε στο δοκάρι.

Ο Ηρακλής απείλησε με κεφαλιά του Δελή σε κόρνερ του Μπακατσέλου που πέρασε έξω και με σουτ του Κουτσούκου που πέρασε έξω.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μαρσέλο σταμάτησε πλασέ του Παπαδόπουλου, κεφαλιά του Δεδεμπίλη και σουτ του Κουτσούκου.

Στο 54′ σε σουτ του Σαραβάκου η μπάλα στη συμβολή των δοκαριών και στην επιστροφή ο καλή θέση ο Καραγκούνης έστειλε τη μπάλα άουτ.

Στο 62′ μετά απο ατομική προσπάθεια του Παπαμάρκου και πλασέ έγινε το 0-2.

Στο 70′ πλασέ του Καραγκούνη πέρασε άουτ και στο 75′ την ίδια τύχη είχε πλασέ του Χύσο.

Στο 80′ με σουτ του Κυριακόπουλου στο “γ” έγινε το 1-2.
Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι στον Κουτσούκο που δεν δόθηκε.

Στο 83′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Φίλης σε προσπάθειά του να κόψει αντεπίθεση.

Στις καθυστερήσεις ο Μαρσέλο σταμάτησε πλασέ των Θεοδοσιάδη και Κουτσούκου και σουτ του Μπακατσέλου.
Στο 93′ ο Κασάνος βγήκε σε πλεονεκτική θέση αλλά έχασε το κοντρόλ.

*Στο 90′ αποβλήθηκε απο τον πάγκο ο Μάγουλας γιατί διαπληκτίσθηκε με θεατή.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ (Στ.Κωτσιόπουλος-Απ.Κατσάς): Φατούρος- Τσαγκάρης (60′ Μπαρδώκας), Δελής, Μαυρόγιαννης (70′ Δημοβασίλης), Κυριακόπουλος- Δεδεμπίλης, Σταθόπουλος (60′ Δαμάλας)- Κουτσούκος, Μπακατσέλος, Παπαδόπουλος- Θεοδοσιάδης.
ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ (Ν.Μάγουλας- Δ.Ψαθάς): Μαρσέλο- Ζέρβας, Κωνσταντίνου, Φίλης, Σχίζας- Σαραβάκος, Γιωργής, Παπαμάρκου (91′ Βουρνάζος), Γκάβας (65′ Χρόνης) – Καραγκούνης- Χύσος (78′ Κασάνος).