Είχε….Άγιο ο Αστέρας Δρεπανιακός, αφού κατάφερε στις καθυστερήσεις να πετύχει το 2-1 και μάλιστα δεν έγινε ούτε σέντρα, για να πανηγυρίσει έτσι μια κρίσιμη νίκη και να παραμείνει στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας το απόλυτο σε 4 αγώνες.

Βέβαια, το ανησυχτικό γι ‘ αυτόν, είναι οτι διαθέτει μικρό αριθμό παικτών κι αυτό σίγουρα θα του στοιχίσει στην συνέχεια.

Ουσιαστικά κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο, αφού ο Τροιζηνιακός ξεκίνησε καλύτερα, κέρδισε τις μονομαχίες στο κέντρο, αλλά προοδευτικά άρχισε να αντιμετωπίζει προβλήματα από τις αναγκαστικές αλλαγές και φάνηκε να μένει κι από δυνάμεις. Ωστόσο, δέχθηκε το γκολ στις καθυστερήσεις.

Ο γηπεδούχος Αστέρας εμφανίσθηκε υποτονικός, στο κέντρο μάρκαραν μόνοι δύο παίκτες, έχανε όλες τις μονομαχίες. Στην επανάληψη μπήκε αποφασισμένος να πιέσει, άρχισε να κερδίζει τις μονομαχίες στο κέντρο και σταδιακά να ανεβάζει την πίεσή του προς το αντίπαλο τέρμα.

Στο 15′ από κόρνερ, ο Βερβενιώτης έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.

Στο 25′ σουτ του Δελαπόρτα πέρασε ελάχιστα έξω, στο 30′ σουτ του Μπουρίκα έξω από την περιοχή, σταμάτησε ο Πιττερός. Στο 40′ φάουλ του Σταματέλου απέκρουσε σε κόρνερ ο Πιττερός και στο 45′ από κάθετη του Κατσέλη, ο Λάμπρου από δεξιά πλάσαρε και άνοιξε το σκορ.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Κατσαούνης σταμάτησε τους Βερβενιώτη και Ταραντίλη απο κοντά.

Στο 60′ ο Λάμπρου βγήκε σε θέση βολής, αλλά αντί να τελειώσει τη φάση, προτίμησε το γύρισμα με αποτέλεσμα να προλάβει ο Προύντζος να διώξει.

Στο 65′ ο Ταραντίλης κέρδισε πέναλτι απο τον Μικρό, το κτύπησε ο ίδιος ο επιθετκός του Αστέρας και ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 70′ απο συνδυασμό Μπουρίκα και Κατσέλη, το σουτ πέρασε λίγο έξω, μια γρήγορη επίθεση με τον Ταραντίλη πρόλαβε μόλις αμυντικός με τάκλιν, στο 90′ με πλάτη στο τέρμα ο Κατσέλη προσπάθησε να σουτάρει, η μπάλα κόντραρε σε πόδι αμυντικού.

Και στο 93’ από διαγώνια μπαλιά του Βερβενιώτη και σέντρα του Τράκα, ο Δήμας νίκησε τον Κατσαούνη και 2-1.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡ. (Βασ.Γεωργακόπουλος): Πιττερός- Καρδάσης (85′ Γεώργας), Προύντζος, Γκιαούρης, Μαούρης- Μανδύλης (85′ λ.τρ. Τράκας), Μπούρης- Βερβενιώτης- Δήμας, Χριστόπουλος (68′ Καλλιάνος), Ταραντίλης.
ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ (Χρ.Αγγελόπουλος): Κατσαούνης- Βλάχος (70′ Σταύρου), Καλύβας, Μικρός, Βασιλέρης (10′ λ.τρ. Μπουρίκας)- Κορδαλής, Σταματέλος-,Κατσέλη-,Βλάχος, Σούχλας (65′ λ.τρ.Νταλαμπέκος) Δελαπόρτας.