Μπάσκετ-Α2: Τον Απόλλωνα Πάτρας υποδέχεται αύριο Σάββατο ο Οίακας

0
326

 

Τον Απόλλωνα Πάτρας υποδέχεται αύριο Σάββατο 12/10, στις 5μμ., ο Οίακας, για τη 2η αγωνιστική της Α2 Εθνικής κατηγορίας.

 

Τι θα ισχύσει σχετικά με την είσοδο των φιλάθλων στο Κλειστό Γυμναστήριο Ναυπλίου:
1.Η διάθεση των εισιτηρίων θα ξεκινήσει στης 14:30 και θα πραγματοποιείται δίπλα από την είσοδο του κολυμβητηρίου, σε ειδικά διαμορφωμένο εκδοτήριο.
2.Η είσοδος των παιδιών ηλικίας έως και 12 ετών θα είναι ελεύθερη και θα κάθονται σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο (παιδική κερκίδα πίσω από την μπασκέτα).
3. Καθ’όλη την διάρκεια του αγώνα η είσοδος θα γίνεται με την επίδειξη του εισιτηρίου.

“Γι’αυτό και καλούμε το φίλαθλο κόσμο να κρατήσει το εισιτήριο του μέχρι τη λήξη του ματς.
Σας περιμένουμε όλους στο πρώτο επίσημο αγώνα της ομάδας μας στο κλειστό γυμναστήριο της πόλης μας για να γίνεται για άλλη μια φορά ο 6ος παίκτης της στο καινούριο της ταξίδι στην Α2 Εθνική κατηγορία”, τονίζεται στην σχετική ανακοίνωση-ενημέρωση του συλλόγου.

 

Προπώληση εισιτηρίων

Η προπώληση των εισιτηρίων για τον αγώνα μεταξύ Οίαξ Ναυπλίου vs Απόλλων Πάτρας, ξεκίνησε απο χθές Πέμπτη 10/10.
Οι φίλαθλοι θα μπορούν να προμηθεύονται το εισιτήριό τους από το φυσικοθεραπευτήριο του Βαγ.Καρπατσέλη (Μεθάνων 4 -Ναύπλιο), από το πρωί στις 10:00 έως τις 14:00 και το απόγευμα 18:00 έως 21:00.
Επίσης 10:00 με 14:00 σημείο προπώλησης θα είναι και το Bike Cafe (Αργους 45 – Ναύπλιο).
Σήμερα Παρασκευή 11/10 από τις 10:00 έως τις 15:00 στα δυο προαναφερθέντα σημεία.

 

Οι διαιτητές της 2ης αγωνιστικής της Α2 Εθνικής

Οι διαιτητές που θα διευθύνουν τους αγώνες της 2ης αγωνιστικής της Α2 Εθνικής Κατηγορίας, είναι:
Σάββατο 12 Οκτωβρίου, 5μμ.:
Ναυπλίου 17.00 Οίαξ Ναυπλίου-Απόλλων Πάτρας Θεονάς-Μπίκας-Πλιάκας (Μαυραντζάς)

Μετς 17.00 Παγκράτι-Ανατόλια Διαμαντής-Δαρλαμήτσος-Κωνσταντινίδου (Άκελ)
Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Καρδίτσα Μαλαμάς-Χαλαμπαλάκης-Καρακάσης (Σταύρου)
1ο Χαϊδαρίου 17.00 Δάφνη Δαφνίου-Αγρίνιο Κατραχούρας-Κοντίλης-Ρίζος (Τεφτίκης)
Στρέφη 17.00 Τρίτων-Διαγόρας Δρυοπιδέων Κάρδαρης-Μηλαπίδης-Τσάτσης (Δούκας)
Μεσολογγίου 17.00 Χαρίλαος Τρικούπης-Ολυμπιακός Τζαφλέρης-Πιτσίλκας-Ζαχαρής (Πατσαντζόπουλος)
Δ. Βικέλας 17.00 Φίλιππος Βέροιας-Ελευθερούπολη Παγώνης-Σιμητόπουλος-Κοϊμτζόγλου (Μελανίδης)
Ήλιδας 17.00 Κόροιβος Αμαλιάδας-Αμύντας Αναστόπουλος Αντ.-Νάστος-Τσιμπούρης (Θεοδωρόπουλος).