Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησε ο Τροιζηνιακός απέναντι στην Θύελλα Σκαφιδακίου, επικράτησε με 6-1 και πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Να σημειωθεί πάντως, πως η ομάδα του Γαλατά βρίσκεται σε αναζήτηση προπονητή, μετά την παραίτηση του Νίκου Φάσσια, που ήρθε την επομένη του αγώνα στον Αργοναύτη.

Υπο την ευθύνη των Θανάση Σαραντόπουλου και Π.Μπουρίκα, ο Τροιζηνιακός προηγήθηκε με 4-0 στο πρώτο ημίχρονο.

Το 1-0 προήλθε απο αυτογκολ και στο 20’ ο Σούχλας πέτυχε το 2-0.

Με μακρινό σουτ του Καλυβόπουλου έγινε το 3-0 και το ημίχρονο έκλεισε με γκολ του Λάμπρου.

Στο β’ ημίχρονο ο Λάμπρου πέτυχε άλλο ένα γκολ και ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 5-0.

Για την Θύελλα, που κι αυτή την φορά εκτός έδρας είχε ελλείψεις, στο 65’ με προσπάθεια απο το κέντρο ο Καπετάνιος μείωσε σε 5-1.