Γ’ Εθνική: Μεγάλη ανατροπή από το 2-0 σε 2-3 στο Διαβολίτσι το Ναύπλιο 2017

0
520

Η σημερινή ημέρα ανήκει ολοκληρωτικά στο Ναύπλιο 2017, αφού ενώ δέχθηκε δύο γκολ στα ξεκινήματα των ημιχρόνων, μετά το 60′ γύρισε το σκορ και στο τέλος έφυγε με την νίκη και τους 3 βαθμούς. Έτσι, είναι η μοναδική ομάδα με 2 στα 2, οπότε είναι μόνη πρώτη στην βαθμολογία του 7ου ομίλου.

Γκολ πριν καν συμπληρωθεί το 1′ της αναμέτρησης δέχθηκε το Ναύπλιο στο Διαβολίτσι.
Προήλθε απο στημένο (κόρνερ του Λιόλιου), πρώτη κεφαλιά πάσα του Μπαστακού στο
σημείο του πέναλτι, όπου ο Σεντεμέντες με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του
Σκαφίδα.

Στη συνέχεια το Ναύπλιο προσπάθησε να απαντήσει, ήταν καλύτερο, είχε συντριπτική
κατοχή μέχρι την λήξη του ημιχρόνου και κάποια καλά σουτ από τον Τριανταφύλλου και
ένα με τον Καλλιμάνη, αλλά γκολ δεν πέτυχε.

Στο 47′ κόρνερ του Φωτόπουλου από δεξιά, ο Κυριαζόπουλος με καρφωτή κεφαλιά
σημειώνει το 2-0.
Η προσπάθεια απο την ομάδα του Ναυπλίου συνεχίσθηκε, είχε την υπεροχή, δεν απογοητεύθηκε, έψαξε το γκολ και τα κατάφερε. Καθοριστική αποδείχθηκε η συμμετοχή στο ματς των Σιαλμά και Μουσταφά (με τα δύο του γκολ ο πρώτος, με τις ασίστ του ο δεύτερος).

Στο 66′ ο Σιάλμας με σουτ μείωσε σε 2-1, απο μπαλιά του Μουσταφά.
Στο 90′ ο Μουσταφά έκανε το γέμισμα, ο Καλλιμάνης με κεφαλιά ισοφάρισε σε 2-2 και
στο 92′ ο Σιαλμάς με φανταστική εκτέλεση φάουλ στο “γ” πέτυχε το 2-3 για την φοβερή
ανατροπή.

Απο την άλλη, η νεοφώτιστη ομάδα των γηπεδούχων δεν απείλησε τον Σκαφίδα σε άλλες περιπτώσεις εκτός των δύο στημένων απο τα οποία προήλθαν τα γκολ.