Πέτυχε την ανατροπή στο δεύτερο μέρος ο Πόρος και επικράτησε με 2-1 του Ατρομήτου Παναριτίου, στην πρεμιέρα του στην κατηγορία (ως γνωστόν είχε αναβληθεί η πρώτη αγωνιστική).

Ο Ατρόμητος ξεκίνησε πολύ καλύτερα και προηγήθηκε νωρίς στο σκορ και μέχρι το 30′ κυριαρχούσε. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και είχαμε παιγνίδι κέντρου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πόρος ευτύχησε να σκοράρει και να κάνει το 1-1. Στο 48′, λοιπόν, απο ατομικό λάθος στην άμυνα του Ατρομήτου, ο Κομιώτης με σουτ στην αριστερή γωνία του Αραμπού έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Άλλη μια ευκαιρία είχε ο Κομιώτης. Και στο 70′ ο Δεϊμέζης δεν πρόλαβε μια παράλληλη μπαλιά μπροστά στο τέρμα.

Στο 80′ με φοβερό φάουλ απο αριστερά του Ζώρα στο “γ” του Αραμπού, έγινε το 2-1.

Οι γηπεδούχοι είχαν ακόμη στο 83′ μια κοντινή κεφαλιά του Στάση και στο 86′ απο προσπάθεια του Ρούσσου και γύρισμα στον Κομιώτη, αυτός σούταρε αλλά κόντραρε αμυντικός.

Οσο για τον Ατρόμητο, προηγήθηκε στο 1′ με τον Παπασαράντο που πλάσαρε αξιοποιώντας κάθετη μπαλιά και αντίστοιχη αδράνεια του κέντρου άμυνας του Πόρου.

Ο Ατρόμητος συνέχισε και είχε στο 20′ μια φοβερή ευκαιρία να καθαρίσει το ματς, όταν ο Βλάχος σταμάτησε τον Κοσμά.

Άλλη μια μεγάλη ευκαιρία απο τον Ρενάτο απο πάσα του Κοσμά, ο οποίος την τελευταία στιγμή απέναντι στον Βλάχο έχασε το κοντρόλ.

Στην επανάληψη και όσο περνούσε η ώρα, οι παίκτες του Ατρομήτου έδειξαν να χάνουν την συγκέντρωσή τους και δεν κατάφεραν να πάρουν αποτέλεσμα.

ΠΟΡΟΣ (Γ.Πάνου): Βλάχος- Στάικος (38′ λ.τρ. Μισλίμ), Λόλας (75′ Καραμάνος), Κ.Βλάχος, Σαραντόπουλος (85′ Μίνος)- Ζώρας, Ρούσσος, Αναγνωστόπουλος, Κομιώτης, Δεϊμέζης, Στρατηγός (72΄Στάσης)
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Τάσος Καραμάνος): Αραμπός- Γκρίτζαλης, Ατζαμίδης, Πάνος, Πίτρης- Παπασαράντος, Σαρακινιώτης, Καλυβάς (70′ Ραφαελ), Κατσίγιαννης (60′ Η.Γκολέμης), Ρενάτο (80′ Εμ.Μιχαλόπουλος)- Κοσμάς.