Α1 Αργολίδας: Μέσα σε λιγότερο απο 5′ ο Πανασιναϊκός 3-0 τον Πανναυπλιακό

0
561

Με ένα ξέσπασμα σε λιγότερο από 5′ ο Πανασιναϊκός στο δεύτερο ημίχρονο λύγισε την αντίσταση του Πανναυπλιακού και έφθασε στην νίκη με 3-0.

Ο Πανασιναϊκός είχε κατοχή μπάλας και πρωτοβουλία στις κινήσεις, αλλά δεν δημιούργησε
καθαρές ευκαιρίες για να απειλήσει τον Συγκριμή. Στο 30′ σουτ του Τοπάλι πέρασε έξω,
σουτ των Γεωργιδάκη και Μπέλμπα πήγαν πάνω στον τερματοφύλακα του Πανναυπλιακού.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανναυπλιακός είχε δύο προσπάθειες να απειλήσει με Καραγκούνη
και Χύσο.

Όλα αυτά όμως, μέχρι το 65′. Στο σημείο αυτό, από σουτ του Μπέλμπα και κακό
υπολογισμό του Συγκριμή έγινε το 1-0.
Αυτό λειτούργησε ευεργετικά για τους γηπεδούχους από τους οποίους έφυγε το άγχος και
στις επόμενες δύο επιθέσεις τους, πέτυχαν ισάριθμα γκολ.

Στο 67′ νέο σουτ του Μπέλμπα και 2-0 και στο 70′ ο Κ.Τσίρος το 3-0.

Ουσιαστικά στο σημείο αυτό κρίθηκε η αναμέτρηση αφού ο Πανναυπλιακός δεν μπορούσε να
απαντήσει. Στη συνέχεια ο Πανασιναϊκός χρησιμοποίησε ακόμη πιο νεαρούς παίκτες και δεν υπήρξε κάτι άλλο αξιοσημείωτο.