Εύκολο σχετικά απόγευμα είχε η Κορωνίδα Κοιλάδας, με την έννοια ότι δεν κινδύνευσε- απέναντι στον Ηρακλή Καρυάς και επικράτησε με 3-0.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλά και προηγήθηκαν στο 26′ όταν απο συνδυασμό Μπάζου, Τζιέρη, ο δεύτερος σέντραρε και ο Καμπιώτης με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καρατζούλη.

Σχετικά γρήγορα ακολούθησε και το 2-0.Στο 30′ απο κόρνερ του Καμπιώτη, ο Τζιέρης με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι χρίσθηκε σκόρερ.

Επίσης, η Κορωνίδα είχε στο 5′ κεφαλιά του Καμπιώτη που πέρασε παράλληλα, κεφαλιά του Παπαϊωάννου λίγο έξω, σουτ του Μπάζου το οποίο απέκρουσε ενστικτωδώς ο Καρατζούλης και τέλος, σουτ του Παπαϊωάννου που κόντραρε σε αντίπαλο και άλλαξε πορεία.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι εμφανίσθηκαν πιο χαλαρά, δεν δημιούργησαν φάσεις.
Τελικά, στο 75′ έγινε το 3-0. Απο πλαγιοκόπηση του Καμπιώτη και γύρισμα ο Παπαίωάννου σκόραρε.

Ακόμη , μια κεφαλιά του Παπαϊωάννου πέρασε παράλληλα και στο τέλος, σουτ του Καμπιώτη βρήκε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Οσο για τον νεοφώτιστο Ηρακλή Καρυάς και τους νεαρούς παίκτες του, έτρεξε πολύ, προσπάθησε, είχε μια-δυο αξιόλογες επιθετικές προσπάθειες: στο 25′ με τον Κουτσούκο που πλάσαρε άουτ καισ το δεύτερο ημίχρονο με σουτ του Θεοδοσιάδη.

ΚΟΡΩΝΙΔΑ (Αθ.Τσιρόπουλος): Αλευράς- Παπασταύρου, Ντάνιελ, Σελλής, Γιαννακόπουλος (62′ Ελένης)- Τζιέρης (78′ Μπούκουρης), Παπαϊωάννου, Σαμαράς- Μπάζος (85′ Φλωρής), Μπιτζής (46′ Καρανάσιος), Καμπιώτης.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Απ.Κατσάς-Στ.Κωτσιόπουλος): Καρατζούλης- Τσαγκάρης, Σουλελές, Μαυρόγιαννης, Κυριακόπουλος (46′ λ.τρ. Μπαρδώκας)- Γ.Καρατζούλης, Δεδεμπίλης, Σταθόπουλος- Κουτσούκος (60′ Δαμάλας), Μπουμπάρης, Θεοδοσιάδης.