Με δύο γρήγορα γκολ στο ξεκίνημα της επανάληψης, ο Ερμής Κιβερίου ξεκαθάρισε το αποτέλεσμα με αντίπαλο τον Πανναυπλιακό. Τελικό σκορ 5-1.

Ο Ερμής ήταν σαφώς ανώτερη ομάδα, παρά τις ελλείψεις της κι αυτή, αλλά στο πρώτο ημίχρονο το σκορ έκλεισε στο εύθραυστο 2-1. Όπως προαναφέραμε, ενα καλό 10λεπτο, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1 κι εκεί κρίθηκαν όλα, αφου ο Πανναυπλιακός δεν είχε δυνατότητες να απαντήσει, έχοντας και πολύ μικρό περιθώριο επιλογών.

Γενικά ο γηπεδούχος είχε την πρωτοβουλία και ουσιαστικά δεν ανησύχησε οτι μπορεί να …στραβώσει κάτι.

Στο 16’ με σουτ ο Μαρίνης άνοιξε το σκορ.

Στο 19’ ήρθε η απάντηση για τους φιλοξενούμενους, όταν ο Παπαμάρκου κέρδισε πέναλτι απο τον Καλαλά, το κτύπησε ο Καραγκούνης και ισοφάρισε.

Στο 27’ έγινε το 2-1 με σουτ του Τσώρου μέσα απο την περιοχή, σε φάση διαρκείας.

Στο 48’ απο κόρνερ, ο προωθημένος Μπλάτσος μέσα απο την περιοχή πέτυχε το 3-1.

Στο 55’, απο φάουλ του Μαρίνη, ο Βαρβουλέτος με κεφαλιά πέτυχε το 4-1.

Ο Ερμής συνέχισε να έχει κατοχή μπάλας και να υπερέχει και στο 70’ με μακρινό σουτ ο Διαμαντής διαμόρφωσε το 5-1.

Ο Πανναυπλιακός προσπάθησε να βγάλει κάποιες αντεπιθέσεις και μετά το 4-1 είχε δύο προσπάθειες με Γιωργή και Καραγκούνη.

Συνθέσεις:

ΕΡΜΗΣ (Α.Σαβούρδος): Καλαλάς- Καρκαλάτος, Μπλάτσος, Ισούφη, Κούγιας- Μποζιονέλος, Μαρίνης (80’ Λυμπέρης)- Γιάννος (72’ Καζάς)- Διαμαντής, Μουζακιώτης (65’ Δερβίσης), Τσιώρος (52’ Βαρβουλέτος).

ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ (Ν.Μάγουλας- Δ.Ψαθάς): Συγριμής- Ζέρβας, Σχίζας, Φίλης, Μάρκου (41’ λ.τρ. Βουρνάζος)- Κούρτης, Χύσος, Παπαμάρκου, Γιωργή, Καραγκούνης, Σαραβάκος.

*Σύμφωνα με τις πληροφοριες τις αμέσως επόμενες ημέρες αναμένεται ο Πανναυπλιακός να προχωρήσει σε σημαντικές προσθήκες για να καλύψει βασικές του αδυναμίες.