Την απόκτηση του Παναγιώτη Λούζη ανακοίνωσε χθες ο Πανγυθεατικός, ο οποίος την Κυριακή πηγαίνει στο Κρανίδι για να αντιμετωπίζει την Ένωση Ερμιονίδας, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Ο Παναγιώτης Λούζης είναι ένας υψηλόσωμος κεντρικός αμυντικός και κατά το παρελθόν αποτέλεσε μέλος της Ντιναμό Τιράνων, του Τηλυκράτη Λευκάδας, του Αχαρναϊκού και της Νίκης Τραγανού.

Επίσης, την Κυριακή ανακοινώθηκε η απόκτηση του Νίκολα Ζιβάνοβιτς. O 23χρονος, με καταγωγή από την Σερβία, αγωνίζεται στη μεσαία γραμμή. Έχει αγωνιστεί για 8 χρόνια στα τμήματα υποδομής της ΑΕΚ και στην συνέχεια στον Ατρόμητο Αθηνών,τη Jesintsvo Ub(ομάδα της Σερβίας), την Προοδευτική και τον ΑΟ Άνοιξης.

Ο Πανγυθεατικός που σχεδιάσθηκε με χαμηλό προϋπολογισμό, με τον Γιώργο Ξανθάκο να συνεχίζει στον πάγκο, μπροστά σε περισσότερους από 300 φιλάθλους την Κυριακή έπαιξε στο Δημοτικό Στάδιο Βλαχιώτη.
Οι δύο εκπρόσωποι της Λακωνίας αναμετρήθηκαν, με τους γηπεδούχους να ανατρέπουν το εις βάρος τους 0-1 πετυχαίνοντας τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.
Ο Ζιβάνοβιτς άνοιξε το σκορ για τον Πανγυθεατικό στο 41′.
Ο Αστέρας ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και με σκόρερ τους Νέρες (57′, Πούτση (71′ και Δωματά (77′) ανέτρεψε.
Στην τελευταία φάση του αγώνα ο Τρακάκης στη δεξιά του πλευρά, απέκρουσε εκτέλεση πέναλτι του Δεμερτζή.

Πανγυθεατικός: Φάμπιο, Μπουρελάκος, Γιαταγανάκης, Λούτσι, Μιχελάκος, Δεμερτζής, Παναγόπουλος, Ζιβάνοβιτς, Καζαντζής, Μάργαρης, Σιλά.
(Μπουτσικάρης, Δεμερτζής, Καρνιάτης, Σαβόγλου, Εμμανουηλίδης, Βασιλούνης).