Σήμερα το μεσημέρι, στα γραφεία της ΕΠΟ στο Δουδί, έγινε η κλήρωση του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής, το οποίο ξεκινά στις 22 Σεπτεμβρίου!

 

Για τον 7ο όμιλο, όπου είναι οι ομάδες της Αργολίδας, είχαμε τον Παναργειακό να ξεκινάει στον Ολυμπιακό Ζαχάρως, ενω η Ερμιονίδα υποδέχεται το Γύθειο και το Ναύπλιο 2017 την Θύελλα Πατρών.

Πριν την κλήρωση, ακούσθηκαν παράπονα για τον καταρτισμό των ομίλων, ενω ο εκπρόσωπος του Κερατσινίου κ. Χατζηαντωνίου εξέφρασε παράπονα για τον παραγκωνισμό της Γ´ Εθνικής και γενικά του ποδοσφαίρου της Αθήνας και του Πειραιά: «2000 πήρα πέρυσι από την ΕΠΟ για τις μετακινήσεις», ανέφερε.

Η 1η αγωνιστική στον 7ο όμιλο:

ΠΣ η Σπάρτη-ΠΑΟ Βάρδας
Διαγόρας Βραχνέικων-ΑΟ Τσιβιλή
Αστέρας Βλαχιώτη-ΑΟ Διαβολιτσίου
Ολυμπιακός Ζαχάρως-Παναργειακός
Ναύπλιο 2017-Θύελλα Πατρών
ΑΕ Ερμιονίδας-Πανγυθεατικός
Ζάκυνθος-Πανηλειακός

 

Στους άλλους ομίλους είχαμε:

1ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική
Δόξα Κάτω Καμήλας-Απόλλων Παραλιμνίου
Αετός Ορφανού-Ένωση Άνθειας Αλεξανδρούπολης
Κεραυνός Πέρνης-Άρης Αβάτου
Ηρακλής Ζυγού-Πανσερραϊκός
Πανδραμαϊκός-Νέστος Χρυσούπολης
Δόξα Θεολόγου-Ορφέας Ξάνθης

Ρεπό: Κιλκισιακός

*Μετά την αποχώρηση του Ιάσμου, ο 1ος όμιλος έμεινε με 13 ομάδες

2ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική
ΑΟ Σειρήνα-Αλμωπός Αριδαίας
ΑΣ Γιαννιτσά-Μακεδονικός
ΠΑΣ Φλώρινα-Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων
Νίκη Αγκαθιάς-Νέος ΠΟ Νέα Καλλικράτεια
Θερμαϊκός Θέρμης-Εδεσσαϊκός
Αστραπή Μεσοποταμιάς-Αγροτικός Αστέρας
Θύελλα Σαρακήνων-Άρης Παλαιοχωρίου

Ρεπό: Ποσειδώνας Μηχανιώνας

3ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική
ΑΣ Μετέωρα-Διαγόρας Στεφανοβικείου
ΑΠΟ Αταλάντη-ΑΟ Ποταμιάς
ΑΕ Καρίτσας-Δίας Διου
Διγενής Νεοχωρίου-ΑΟ Σελλάνων
Ατρόμητος Παλαμά-ΓΣ Αλμυρός
Θησέας Αγριάς-Πιερικός
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Ηρακλής Λάρισας

4ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική
Τηλυκράτης-ΑΟ Ανατολής
Θιναλιακός-Μακεδονικός Φούφα
Απόλλων Ευπαλίου-ΑΕ Λευκίμης
ΑΕΠ Καραγγιανίων-ΑΕ Μεσολογγίου
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Σούλι Παραμυθιάς
ΠΑΣ Πρέβεζα-Ναυπακτιακός Αστέρας
Αναγέννηση Άρτας-Αστέρας Ιτέας

5ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική
Άγιος Ιερόθεος-ΑΣ Άνω Μεράς
Ακράτητος-Κηφισιά
Εθνικός-Φωστήρας
ΑΕ Μοσχάτου-Πανθηραϊκός
Θύελλα Καμαρίου-Ερμής Κορυδαλλού
Ηλυσιακός-Καλλιθέα
Κερατσίνι- Άγιοι Ανάργυροι

6ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική
Παλληνιακός-Ρόδος
Παναρκαδικός-Κόρινθος 2006
Νέα Αρτάκη-ΑΟ Υπάτου
ΠΑΣ Κιθαιρών-Θύελλα Ραφήνας
Αχαρναϊκός-ΑΕΚ Τρίπολης
Αήττητος Σπάτων-Μαρκό

8ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική
ΠΟ Ατσαλένιου-Επισκοπή
Πανακρωτηριακός-Ηρόδοτος
Γιούχτας-Άγιος Νικόλαος
Ρεθυμνιακός-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Ρεπό: Πόρος

 

- Advertisement -