Α1 Αργολίδας: Ήττα για τον Αστέρα Δρεπανιακό στο φιλικό με Χιλιομόδι

0
371

Δεύτερο φιλικό σε 48 ώρες έδωσε ο Αστέρας Δρεπανιακός, που χθές Τετάρτη αντιμετώπισε την ομάδα του Χιλιομοδίου.

Ο Αστέρας προηγήθηκε με γκολ του Ταραντίλη στο 20′ και μέχρι το 65′ περίπου προηγούνταν, ενω στο πρώτο ημίχρονο είχε ευκαιρίες με Χριστόπουλο και Δήμα να πετύχει κι άλλο γκολ.

Άλλη μια καλή ευκαιρία χάθηκε στο ξεκίνημα της επανάληψης, με το Χιλιομόδι να εκμεταλλευεται τις πολλές αλλαγές του Αστέρα και να παίρνει προβάδισμα με 2-1.

Ο Ταραντίλη ισοφάρισε σε 2-2, αλλά τελικά το Χιλιομόδι πέτυχε κι άλλο ένα γκολ και πήρε την φιλική νίκη.

Ο Βασ.Γεωργακόπουλος χρησιμοποίησε τους: Πιττερό- Καρδάση, Προύντζο, Γκιαούρη, Μαούρη- Μπούρη, Μανδύλη, Ταραντίλη, Δήμα, Χριστόπουλο, Βερβενιώτη. Στην επανάληψη έπαιξαν άλλοι 11, οι: Γεώργας, Καλλιάνος, Καρούντζος, Γκιαούρης, Χουρμούζης κλπ.

Ενα πρόβλημα που δημιουργείται όσο αφορά την συνέχιση τη ςπροετοιμασίας είναι οτι ο Βασίλης Γεωργακόπουλος συμμετέχει απο σήμερα στην σχολή προπονητών UEFA B, η οποία θα διαρκέσει έως 12 του μήνα. Τις προπονήσεις θα αναλάβει ο Αδριανός Καχριμάνης αυτό το διάστημα.