Ολοκληρώθηκε το απόγευμα της Δευτέρας στο γήπεδο Λυγουριού, το πρωτάθλημα Κ-14 της ΕΠΣΑ, όπου η Ένωση Ερμιονίδας επικράτησε του Αριστέα στον τελικό.

 

Ο κανονικός αγώνας έληξε με 1-1 και στην διαδικασία των πέναλτις, η ομάδα της Ένωσης Ερμιονίδας ευστόχησε και στα πέντε κτυπήματα, ενω ο Αριστέας έχασε το 4ο κατα σειρά.

Εγινε ενα δυνατό παιχνίδι, αμφίρροπο, όπου στο πρώτο ημίχρονο ο Αριστέας αξιοποίησε στημένο και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο, με σουτ έξω απο την περιοχή του Σουλιώτη έγινε το 1-1.

Στα πέναλτι, κατά σειρά για την Ένωση Ερμιονίδας σκόραραν οι: Σουλιώτης, Λαλούσης, Φουρνάρος, Δημαράκης Στ., Αιμιλιάνο. Ο Αντιόλ απέκρουσε το 4ο πέναλτι που κτύπησε ο Αριστέας.

Ο Κ.Λαφιώτης ξεκίνησε τους: Αντιόλ- Ν.Καραγιάννη, Στ.Δημαράκη, Μπαλαμπάνη, Κονδύλη- Κόντος, Σουλιώτη, Λαλούσης, Φουρνάρος- Στ.Καραγιάννης- Αιμιλιάνο. Χρησιμοποιήθηκαν και οι:Στεργίου, Πουλής, Αλεξάνδρου, Κωτσαράς, Μπάλα, Ράπτης, Αρανίτης.

Ο προπονητής της ομάδας Κ.Λαφιώτης, δήλωσε:

Την 24η Ιουνίου δεν θα την ξεχάσω ποτέ ότι και να κατακτησω, ότι και να πετύχω στο μέλλον στην προπονητική μου καριέρα, με αυτά τα παιδιά δουλεύουμε χρόνια, ποτέ δεν σταματήσαμε να έχουμε όνειρα και ελπίδα ότι θα καταφέρουμε κάτι μεγάλο κάποια στιγμή, με επιμονή, αφοσίωση, υπομονή, ήμασταν μήνες μέσα στο γήπεδο.

Τα καταφεραμε, είμαστε πια Πρωταθλητές, έφυγα από το γήπεδο με δάκρυα χαράς, που έβλεπα τα παιδιά μου να θριαμβεύουν. Σηκώσατε ψηλά τον σύλλογο, εκπροσωπήσατε την Ερμιονίδα και κάνατε όλη την Αργολίδα να μιλάει για εσάς!

Σας ευχαριστώ για όλα!!!”

 

Ημιτελική φάση

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ – ΛΕΥΚΑΚΙΑ        5-0

ΑΡΙΣΤΕΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ 6-0

 

Στην κανονμική διάρκεια του πρωταθλήματος, είχαμε:

1ος όμιλος

1η Αγωνιστική

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ – ΕΡΜΗΣ ΚΙΒ     5-2

ΑΡΙΣΤΕΑΣ – ΔΑΝΑΟΙ               1-0

ΠΡΩΤΕΑΣ – ΝΑΥΠΛΙΟ 2017      4-1

2η Αγωνιστική

ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ – ΔΑΝΑΟΙ  1-4

ΝΑΥΠΛΙΟ 2017 – ΑΡΙΣΤΕΑΣ  1-5

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ      1-3

3η Αγωνιστική

ΝΑΥΠΛΙΟ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ    0-1

ΕΡΜΗΣ ΚΙΒ – ΑΡΙΣΤΕΑΣ      0-3

ΔΑΝΑΟΙ – ΠΡΩΤΕΑS           3-0

4η Αγωνιστική

ΑΡΙΣΤΕΑΣ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 5-1

ΠΡΩΤΕΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΚΙΒ 3-1

ΔΑΝΑΟΙ – ΝΑΥΠΛΙΟ 2017 5-1

5η Αγωνιστική

ΕΡΜΗΣ ΚΙΒ – ΝΑΥΠΛΙΟ 2017 3-4

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ – ΔΑΝΑΟΙ        1-6

ΑΡΙΣΤΕΑΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ           3-0

6η Αγωνιστική

ΝΑΥΠΛΙΟ 2017 – ΠΡΩΤΕΑΣ  1-2

ΕΡΜΗΣ ΚΙΒ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ  1-4

ΔΑΝΑΟΙ – ΑΡΙΣΤΕΑΣ           3-3

7η Αγωνιστική

ΔΑΝΑΟΙ – ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ   4-0

ΠΡΩΤΕΑΣ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ      5-4

ΑΡΙΣΤΕΑΣ – ΝΑΥΠΛΙΟ 2017   5-0

8η Αγωνιστική

ΑΡΙΣΤΕΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΚΙΒ.    4-1

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ – ΝΑΥΠΛΙΟ  5-2

ΠΡΩΤΕΑΣ – ΔΑΝΑΟΙ          1-1

9η Αγωνιστική

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ – ΑΡΙΣΤΕΑΣ  0-4

ΝΑΥΠΛΙΟ 2017 – ΔΑΝΑΟΙ  1-4

ΕΡΜΗΣ ΚΙΒ – ΠΡΩΤΕΑΣ     1-3

10η Αγωνιστική

ΝΑΥΠΛΙΟ 2017 – ΕΡΜΗΣ Κ 0-2

ΔΑΝΑΟΙ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ     1-0

ΠΡΩΤΕΑΣ – ΑΡΙΣΤΕΑΣ        0-1

 

2ος όμιλος

1η Αγωνιστική

ΦΟΙΝΙΚΑΣ – ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ      3-0

ΛΕΥΚΑΚΙΑ – ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ            6-2

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΙΑΚΟΣ 9-4

Ρεπό: ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ

2η Αγωνιστική

ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ                  0-3

ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΙΑΚΟΣ – ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ 5-2

ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ-ΛΕΥΚΑΚΙΑ                  0-2

Ρεπό: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ

3η Αγωνιστική

ΦΟΙΝΙΚΑΣ – ΛΕΥΚΑΚΙΑ                                0-7

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ – ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ 3-0

ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΙΑΚΟΣ – ΠΑΝNAYΠΛΙΑΚΟΣ 3-0

Ρεπό: ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ

4η Αγωνιστική

ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ-ΑΡΙΣΤΕΙΩΝ     0-2

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Π – ΦΟΙΝΙΚΑΣ     8-4

ΛΕΥΚΑΚΙΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠ.    5-5

Ρεπό: ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ

5η Αγωνιστική

ΦΟΙΝΙΚΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡ.        3-0

ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ   1-1

ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ 3-0

Ρεπό: ΛΕΥΚΑΚΙΑ

6η Αγωνιστική

ΛΕΥΚΑΚΙΑ – ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ        5-0

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ  3-0

ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ           2-1

Ρεπό: ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΙΑΚΟΣ

7η Αγωνιστική

ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ Δ     1-3

ΛΕΥΚΑΚΙΑ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ          0-1

ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ- ΑΡΙΣΤΕΙΩΝ  1-2

Ρεπό: ΦΟΙΝΙΚΑΣ

8η Αγωνιστική

ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ – ΛΕΥΚΑΚΙΑ         0-5

ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ       1-4

ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ  3-0

Ρεπό: ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ

9η Αγωνιστική

ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡ.       3-0

ΛΕΥΚΑΚΙΑ – ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ     3-1

ΦΟΙΝΙΚΑΣ – ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ       3-0

Ρεπό: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ

10η Αγωνιστική

ΛΕΥΚΑΚΙΑ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ             9-3

ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ  0-3

ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ- ΑΣΤΕΡΑΣ     0-0

Ρεπό: ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ

11η Αγωνιστική

ΑΡΙΣΤΕΙΩΝ – ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ  3-0

ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡ – ΛΕΥΚΑΚΙΑ         0-0

ΦΟΙΝΙΚΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ        0-4

Ρεπό: ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ

12η Αγωνιστική

ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ      3-0

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ    3-5

ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ 1-1

Ρεπό: ΛΕΥΚΑΚΙΑ

13η Αγωνιστική

ΦΟΙΝΙΚΑΣ – ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ        1-2

ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ – ΛΕΥΚΑΚΙΑ      0-3

ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ 1-2

Ρεπό: ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΙΑΚΟΣ

14η Αγωνιστική

ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ – ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ 3-0

ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡ -ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ       3-0

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΛΕΥΚΑΚΙΑ              2-2

Ρεπό: ΦΟΙΝΙΚΑΣ

 

   3ος όμιλος

1η Αγωνιστική

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ    4-3

ΚΟΡΩΝΙΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ – ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 0-7

ΠΟΡΟΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΙΔ.         5-1

2η Αγωνιστική

ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝ Δ.   8-1

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ – ΚΟΡΩΝΙΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ 3-0

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜ – ΠΟΡΟΣ               5-0

3η Αγωνιστική

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΙΔ- ΚΟΡΩΝΙΣ Κ.    3-3

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 7-2

ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ – ΠΟΡΟΣ          4-0

4η Αγωνιστική

ΠΟΣΕΙΔΩΝ Δ – ΕΝΩΣΗ ΕΡΜ.    0-5

ΠΟΡΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝ    4-3

ΚΟΡΩΝΙΣ Κ- ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ   4-6

5η Αγωνιστική

ΠΟΡΟΣ – ΚΟΡΩΝΙΣ ΚΟΙΛ.        3-0

ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ – ΕΝΩΣΗ Ε.    1-3

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΙΔΥΜΩΝ        3-0

6η Αγωνιστική

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜ – ΚΟΡΩΝΙΣ Κ         5-1

ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 4-1

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΙΔ – ΠΟΡΟΣ           0-4

7η Αγωνιστική

ΠΟΣΕΙΔΩΝ Δ- ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ 0-4

ΚΟΡΩΝΙΣ Κ- ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ       0-3

ΠΟΡΟΣ – ΕΝΩΣΗ ΕΡΜ             0-5

8η Αγωνιστική

ΚΟΡΩΝΙΣ ΚΟΙΛ- ΠΟΣΕΙΔΩΝ Δ. 6-1

ΠΟΡΟΣ – ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ         0-3

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΡ – ΕΝΩΣΗ Ε.     2-7

9η Αγωνιστική

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΠΟΡΟΣ             3-0

ΕΝΩΣΗ ΕΡ- ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΙΔ      5-0

ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ – ΚΟΡΩΝΙΣ      3-0

10η Αγωνιστική

ΠΟΣΕΙΔΩΝ- ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ         0-3

ΕΝΩΣΗ Ε – ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ       5-3

ΚΟΡΩΝΙΣ ΚΟΙΛ – ΠΟΡΟΣ          1-2

 

 

- Advertisement -