Με μεγάλη συμμετοχή αθλητών και αθλητριών από την ευρύτερη περιοχή του Λουτρακίου, αλλά και των Αθηνών έγιναν σήμερα στο Λουτράκι οι αγώνες “36α Θώδεια”, που διοργάνωσε ο Ποσειδώνας Λουτρακίου με την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Περιφέρειας Πελοποννήσου σε συνεργασία με τον Δήμο Λουτρακίου – Περαχώρας – Αγίων Θεοδώρων και υπό την αιγίδα της Περιφέρειας Πελοποννήσου.

 

Στη διοργάνωση συμμετείχε η πρωταθλήτρια των 400 μ. Ελπίδα Καρκαλάτου, που έτρεξε 200 μ. και ήταν νικήτρια με 24.58, με δεύτερη την Εύη Λάμπογλου (25.47).
Στο ύψος η 15χρονη Καλλιόπη Παπανδρεοπούλου ανέβηκε πάνω από το 1,67 μ. και στη συνέχεια είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει στο 1,70 μέτρα.

 

Ο απολογισμός για τον ΣΔΥ Αργολίδας:
-1η θέση στα 200μ με την Καρκαλάτου και 2η θέση στα 100μ με νέο ατομικό ρεκόρ 12,05″
-1η θέση με την Γεωργαλά στα 400μ
-Ατομικό ρεκόρ από την Χριστοδούλου στα 150μ
-Σταθερά καλή η σκυτάλη 4χ80μ των κοριτσιών (Αργιανά-Χριστοδούλου-Καραμάνου-Καρυώτη)
-Πολύ καλές εμφανίσεις από Ήλιεβ στα 100μ και Κρατημένου στο ακόντιο.

 

Αποτελέσματα:

100μ. Γυναικών
1.ΣΤΕΛΛΑ ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 12.00
2.ΚΑΡΚΑΛΑΤΟΥ ΕΛΠΙΔΑ-ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 12.05
3.ΤΡΑΓΟΥΣΤΗ ΖΩΗ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 12.35

 

200μ. Γυναικών
1.ΚΑΡΚΑΛΑΤΟΥ ΕΛΠΙΔΑ-ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 24.58

 

400μ. Γυναικών
1.ΓΕΩΡΓΑΛΑ ΕΙΡΗΝΗ-ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 57.53
9.ΞΕΝΟΠΑΝΑΓΟΥ ΜΥΡΙΑΜ- ΑΡΓΟΛΙΔΑ 2000 1:03.27
13.ΚΑΤΣΑΡΕΑ ΑΝΝΑ- ΓΕ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 1:05.23

400μ. Ανδρών
7.ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ -ΑΡΙΣΤΕΑΣ 51.42
14.ΠΙΤΕΡΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ -ΑΡΓΟΛΙΔΑ 2000 52.18

 

MHKΟΣ ΠΚΑ -Κ16
13.ΑΥΓΟΥΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ-ΑΡΓΟΛΙΔΑ 2000 4.50m
21.ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΗΝΑ-ΑΡΙΣΤΕΑΣ 4.11m
26.ΚΑΡΑΜΑΝΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ -ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 3.71m

 

ΜΗΚΟΣ ΠΠΑ
14.ΦΙΡΦΙΛΙΩΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΑΡΓΟΛΙΔΑ 2000 4.85m

 

1000 ΠΠΑ -Κ16
26.ΖΑΚΚΑΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ-ΑΡΓΟΛΙΔΑ 2000 3:34.53

 

1000 ΠΚΑ -16
6.ΤΣΟΜΠΑΝΟΥ ΑΝΤΡΕΕΑ-ΓΕ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 3:22.03
30.ΜΠΑΛΩΜΕΝΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ -ΑΡΓΟΛΙΔΑ 2000 3:50.98

 

150μ. ΠΚΑ -Κ16
4.ΣΧΟΙΝΟΧΩΡΙΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΑΡΙΣΤΕΑΣ 19.80
19.ΑΥΓΟΥΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ -ΑΡΓΟΛΙΔΑ 2000 21.38
23.ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 21.83

 

80μ.ΠΠΑ
15.ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ- ΑΡΓΟΛΙΔΑ 2000 11.07

 

80μ.ΠΚΑ
37.ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΓΔΑ-ΑΡΓΟΛΙΔΑ 2000 12.09

 

100μ.Ανδρών
17.ΜΑΡΓΙΟΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ- ΑΡΓΟΛΙΔΑ 2000 11.53
37.ΗΛΙΕΒ ΝΤΙΜΙΤΑΡ -ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 12.38

ΣΦΑΙΡΑ ΠΠΑ
12.ΤΖΟΥΛΟΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-ΑΡΙΣΤΕΑΣ 8.70m
13.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ- ΑΡΙΣΤΕΑΣ 8.05

14.ΛΑΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ -ΑΡΙΣΤΕΑΣ 7.24m

 

ΣΦΑΙΡΑ ΠΚΑ
19.ΚΑΡΑΜΑΝΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΑΡΙΣΤΕΑΣ 6.79m

 

ΣΦΑΙΡΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
1.ΣΤΕΓΚΑΡΟΥ ΝΤΕΝΙΣΑ-ΑΡΙΣΤΕΑΣ 13.18m

 

ΣΦΑΙΡΑ ΠΑΙΔΩΝ
9.ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΡΙΣΤΕΑΣ 9.35m

 

ΑΚΟΝΤΙΟ ΠΚΑ
11.ΚΡΑΤΗΜΕΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 24.18m

 

ΑΚΟΝΤΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
1.ΔΗΜΑ ΕΛΕΝΗ -ΑΡΙΣΤΕΑΣ 44.94m

 

- Advertisement -