Το βαθμολογικό σερί του Αριστείωνας Λυγουριού συνεχίζεται, καθώς σήμερα πέτυχε την 8η συνεχόμενη νίκη του και ανέβηκε κι άλλο στον βαθμολογικό πίνακα.

Εγινε ενα αμφίρροπο παιγνίδι με αντίπαλο τον Τροιζηνιακό, η ομάδα του Λυγουριού προηγούνταν συνεχώς μπροστά στο σκορ, και την ομάδα του Γαλατά να ισοφαρίζει δύο φορές.

Στο 15′ ο Καζάς απο το δεύτερο δοκάρι,αξιοποιώντας μια κόντρα πέτυχε το 1-0.

Στο 18′ ο Αριστείωνας ζήτησε πέναλτι σε προσπάθεια του Λούκας, με τον διαιτητή να δίνει φάουλ εκτος περιοχής.

Ο Τροιζηνιακός ισοφάρισε στο 38′ με σουτ του Σουμπάμ.

Στο 42′ σειρά του Τροιζηνιακού να διαμαρτυρηθεί όταν ο Σούχλας σκόραρε σε γύρισμα του Δελαπόρτα, αλλά τον διαιτητή να το ακυρώνει με υπόδειξη του επόπτη για οφσάιντ του Δελαπόρτα.

Στο 45′ φάουλ του Λούκας, η μπάλα στη συμβολή των δοκαριών και οι δυο ομάδες πήγαν με 1-1 στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Μεγάλη ευκαιρία για τον Αριστείωνα στο δεύτερο ημίχρονο, όταν απο κόρνερ του Λούκας ο Θεοδοσίου έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα όμως βρήκε τον Μπάλα! κι απομακρύνθηκε.

Στο 60′ σε σέντρα του Μαρκάκη και χέρι αμυντικού, δόθηκε πέναλτι, στο οποίο ευστόχησε ο Νέτζα και 2-1.Για την υπόδειξη αυτή διαμαρτύρεται ο Τροιζηνιακός οτι το χέρι ήταν σχεδόν εξ επαφής.

Στο 66′ με σουτ ο Κατσέλη κι ενω η μπάλα βρήκε αμυντικό κι άλλαξε πορεία, πέτυχε το 2-2.

Το παιγνίδι άνοιξε, με τον Τροιζηνιακό να έχει ενα σουτ με τον Σούχλα και δυο γυρίσματα του Δελαπόρτα που δεν πρόλαβε κανείς συμπαίκτης του. Οσο για τον Αριστείωνα, Νέτζα και Λούκας βγήκαν σε καλές θέσεις αλλά επιχείρησαν μόνοι τους να τελειώσουν τις φάσεις αλλά ο Μπαβέλας αντέδρασε σωστά.
Στο 85′ ο Νέτζα γύρισε στον Λούκας, αυτός σούταρε, η μπάλα κόντραρε και ο Μαρκάκης που επωφελήθηκε πέτυχε το 3-2.

Συνθέσεις:
ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ (Π.Κοντός): Μπαβέλας- Αλεξανδρόπουλος, Γαλάνης, Θεοδωρόπουλος, Πίτρης- Καραμάνος, Μπάλας, Λούκας (88′ Χρόνης)- Μαρκάκης (80′ Ρούμπος), Καζάς (60′ Οψιμούλης), Νέτζα (88′ Ρέκκας).
ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ (Ν.Φάσσιας): Ντελίου-Μπατζάβαλης, Καλύβας, Μαρίνης, Δελαπόρτας- Γάτσινος (80′ Καραγιάννης), Σούχλας, Σταματέλος, Κατσέλη, Σουμπάμ, Γκιών.