Α1 Αργολίδας: Με 2 γκολ του Βαρβουλέτου ο Ερμής Κιβερίου πέρασε με 2-1 απο την Κοιλάδα

0
418

Με δυο γκολ του Βαρβουλέτου, ο Ερμής Κιβερίου πέρασε απο την Κοιλάδα, σε βάρος της Κορωνίδας και έμεινε στους 2 βαθμούς πίσω απο το Ναύπλιο 2017, έναν αγώνα όμως πριν την λήξη του πρωταθλήματος.

Η Κορωνίδα αιφνιδίασε και στο 6′ άνοιξε το σκορ με σουτ του Στ.Μπάζου έξω απο την περιοχή.
Απο κει και πέρα όμως, η πρωτοβουλία ανήκε στον Ερμή, που έψαξε το γκολ, ιοφάρισε στο 18′ και πήρε την νίκη με γκολ στο 55′.

Στο 18′, λοιπόν, σε σέντρα του Κουτσοδήμου η μπάλα βρήκε χέρι αμυντικού, δόθηκε πέναλτι, το κτύπησε ο Βαρβουλέτος και έκανε το 1-1.
Μέχρι την λήξη του ημιχρόνου ο φιλοξενούμενος είχε δυο σουτ του Βαρβουλέτου και ενα του Διαμαντή έξω.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου πάλι οι γηπεδούχοι απείλησαν με τον Στ.Μπάζο, το σουτ του οποίου όμως απέκρουσε με το πόδι ο Καλαλάς και κράτησε το 1-1.

Στο 55′ ο Βαρβουλέτος πρόλαβε στον αέρα τον Μουράτη και πέτυχε το 1-2.

Στη συνέχεια το παιγνίδι άνοιξε περισσότερο και ο Ερμής βρήκε χώρους για ευκαιρίες, με τον Κουτσοδήμο όμως παρολίγο να αποδειχθεί μοιραίος, αφου σε δυο περιπτώσεις ο Μουράτης απέκρουσε σουτ του, ενω σε ενα τετατετ και μια κεφαλιά έστειλε τη μπάλα έξω.

Επίσης δυο καλά σουτ είχε ο Βαρβουλέτος, ενω εξ επαφής ο Φλεβάρης έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι, μετά κι απο παρέμβαση του Μουράτη.

Στο τελευταίο 10λεπτο ο ρυθμός έπεσε και ο Ερμής έριξε το βάρος στο να κρατήσει το προβάδισμα, απο την στιγμή που η Κορωνίδα δεν έδειχνε οτι μπορεί να απειλήσει.

ΚΟΡΩΝΙΔΑ (Αθ.Τσιρόπουλος):Μουράτης- Τσούνης, Ντάνιελ, Οψιμούλης, Παπασταύρου- Κωτσαράς (70′ Τσιάλαφος), Αλεξανδρής, Τσίτσης, Κ.Μπάζος- Στ.Μπάζος- Σχοινάς.
ΕΡΜΗΣ Κ (Α.Σαβούρδος): Καλαλάς- Διαμαντής, Μίλης (90′ Γ.Τσιούλος), Αντωνιάδης, Ζίου- Ισούφη, Ταμπούρης, Φλεβάρης- Γιάννος (66′ Μποζιονέλος),Βαρβουλέτος (85′ Τσιώρος), Κουτσοδήμος (93′ Καρκαλάτος).