Παιγνίδι με μονόπλευρο ενδιαφέρον με την έννοια οτι ο Γεωργίου του Φοίνικα ήθελε να βγει πρώτος σκορερ και τελικά πέτυχε 4 γκολ στο 8-1 της ομάδας του επι του Αργοναύτη.

Πολύ καλύτερη η ομάδα της Νέας Επιδαύρου, απο νωρίς προηγήθηκε με 3-0 και ήδη στο 33′ το σκορ ήταν 5-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο το παιγνίδι έγινε πιο ανοικτό με αποτέλεσμα και ο Αργοναύτης να δημιουργήσει ευκαιρίες.

Να σημειώσουμε οτι για μια ακόμη αγωνιστική ο Αργοναύτης δεν είχε τερματοφύλακα και χρησιμοποίησε αναγκαστικά τον …εθελοντή Κωνσταντέλο. Υπέστη έτσι μια απο τις βαρύτερες ήττες της ιστορίας του.

Στο 9′ πλαγιοκόπηση απο τον Γεωργίου και γύρισμα της μπάλας, ο Γεωργιόπουλος άνοιξε το σκορ.

Στο 17′ λάθος διώξιμο της άμυνας του Αργοναύτη και ο Χατζόπουλος με ατομική ενέργεια πέτυχε το 2-0.

Στο 20′ νεο λάθος και ο Χατζόπουλος το εκμεταλλεύθηκε κι αυτό και 3-0.

Στο 25′ λάθος των φιλοξενούμενων στο κέντρο, ο Διδασκάλου πέρασε κάθετη για τον Γεωργίου κι αυτός πέτυχε το 4-0.

Στο 33′ ατομική προσπάθεια απο τον Γεωργίου, διαγώνιο σουτ και 5-0.

Σε αυτό το πρώτο ημίχρονο ο Αργοναύτης είχε ενα σουτ του Νικολάου στο 37′ λίγο έξω.

Στο 51′ ενέργεια του Γεωργίου απο την πλάγια γραμμή και γύρισμα, ο Κωνσταντέλος μπερδεύθηκε και δέχθηκε το 6-0.

Στο 56′ αντεπίθεση του Αργοναύτη με τον Χαϊμάνη, ο οποίος σούταρε αρχικά στο δοκάρι και στην συνέχεια η μπάλα στα δίχτυα για το 6-1.

Στο επόμενο λεπτό, στο 57′ ο νεοεισελθόντας Βαρβαρέσος με σουτ απο πλάγια πέτυχε το 7-1.
Στο 62′ απο καλή θέση ο Καστρίτης σούταρε έξω. Στο 71′ την ίδια τύχη είχε σουτ του Λυκομήτρου.
Στο 74′ ο Χατζηφόρος απέκρουσε τετατετ του Χαϊμάνη.

Στο 86′ απο φάουλ του Μπερμπατιώτη, με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι ο Γεωργίου διαμόρφωσε το 8-1.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Δ.Κρεμμύδας): Χατζηφόρος-Κωστόπουλος (46′ Μέτσκα), Καπετανκωνσταντής, Λιμνιάτης, Μπερμπατιώτης, Καραμπέτσος, Δρούγκας (54′ Ουρούτσι), Γεωργιόπουλος (54′ Βαρβερέσος), Χατζόπουλος, Διδασκάλου, Γεωργίου.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Π.Κάπλαντζης):Κωνσταντέλος (80′ λ.τρ. Αβραμόπουλος)- Κλειούφης, Βασιλειάδης, Γατσάκος, Δριμούρας- Λυκομήτρος, Σούλι, Νικολάου, Καστρίτης, Χαϊμάνης (86′ Ρηγόπουλος), Σαραβάκος (54′ Παναγής).

*Στα αξιοσημείωτα οτι πριν τον αγώνα οι δύο ομάδες κατέθεσαν λουλούδια στον πάγκο όπου βρισκόταν η φωτογραφία του μικρού Γιάννη που έχασε πρόσφατα την ζωή του σε τροχαίο. Φυσικά ο Δημήτρης Κρεμμύδας δεν ήταν σε θέση να βρεθεί στο γήπεδο…