Με νίκη έκλεισε το φετινό πρωτάθλημα η Ένωση Ερμιονίδας, που σε αδιάφορο παιχνίδι επικράτησε με 3-2 του ΑΟΚ Ζακύνθου, προηγούμενη μάλιστα με 3-0!

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα και προσπάθησαν να πιέσουν. Προοδευτικά η Ερμιονίδα άρχισε να ισορροπεί και να κρατά τη μπάλα, χωρίς όμως να μπορεί να απειλήσει. Γενικά οι φιλοξενούμενοι ήταν επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις, προηγήθηκαν σε καθοριστικό σημείο, στη λήξη του ημιχρόνου, ενω σκόραραν δύο απανωτά γκολ στο δύο λεπτά.

Στο 2′ κόρνερ του Κουρέλλα στο δεύτερο δοκάρι, ο Καψάσκης υπό την πίεση του Τζιέρη δεν κατάφερε να σκοράρει.
Στο 7′ προσπάθεια του Κατσέτη, που πέρασε δυο αμυντικούς κι έβγαλε κάθετη στο Τριμπόνια, αυτός όμως σούταρε πολύ άστοχα.
Στο 26′ αντεπίθεση για την Ερμιονίδα με πολύ καλές προϋποθέσεις. Η μπάλα έφθασε στον
αμαρκάριστο Πούτση, αλλά εκείνος σούταρε ψηλά άουτ.
Στο 38′ απο σέντρα του Κάρδαρη στο δεύτερο δοκάρι, αμυντικός θα
προλάβει να κόψει με κεφαλιά, η μπάλα θα κοντράρει στον Καψάσκη και θα
καταλήξει άουτ.
Στο 44′ καλή ευκαιρία για τον ΑΟΚ Ζακύνθου. Ο Κάρδαρης θα εκτελέσει το κόρνερ στην
καρδιά της άμυνας της Ερμιονίδας, ο Μεζίνι θα πάρει την κεφαλιά προς το δεύτερο δοκάρι, εκεί που ο Πέττας εξ επαφής αιφνιδιάσθηκε.

Στις καθυστερήσεις έγινε το 0-1. Απο φάουλ του Σαμαρά, μόνος στο δεύτερο δοκάρι ο Μπιμπισίδης με κεφαλιά θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα του ΑΟΚ.

Στο 48′ σουτ του Πέττα απο την περιοχή, η μπάλα κόντραρε σε τάκλιν αμυντικού και πήγε στον Καψάσκη ο οποίος έχασε την ευκαιρία.

Στο 54′ το 0-2. Μετά απο διώξιμο της άμυνας της Ερμιονίδας, η μπάλα έφθασε στον Πούτση, που μόνος απο το ύψος της μεγάλη περιοχής με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Και στο 56’το 0-3 για την Ερμιονίδα. Ο Τριμπόνιας έξω απο την περιοχή πέρασε δυο αντιπάλους και μπήκε, σούταρε δυνατά και δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Δρακόπουλος.

Το Καταστάρι προσπάθησε να αντιδράσει αλλά συνέχισε να κάνει πολλά λάθη.

Στο 66′ νεα απειλή απο την Ερμιονίδα. Ο Σαλταπίδας με κάθετη μπαλιά βρήκε τον Νικολόπουλο, αυτός επιχείρησε να περάσει τη μπάλα πάνω απο τον Δρακόπουλο, χωρίς να το καταφέρει.

Στο 77′ μείωσε σε 1-3 το Καταστάρι με τον Κουρέλλα, μετά απο συνδυασμό με τον Μεζίνι.

Μετά το 80′ έπιασε βροχή και οι προσπάθειες των παικτών έγιναν δύσκολες πλέον.
Και το σκορ διαμορφώθηκε στο 93′ σε 2-3, όταν ο Κουρέλλας σέντραρε στο δεύτερο δοκάρι, ο Γκιμούσης δεν βρήκε τη μπάλα και ο Μαρίνος με κοντινή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.